Európsky týždeň mobility 2020 (16. - 22.9.2020)

Počas Európskeho týždňa mobility 2020 môžeme cestovať s vodičským a originálom technického preukazu bezplatne.

V rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 21. septembra 2020  bude mestská hromadná doprava v I. aj II. tarifnom pásme bezplatná pre cestujúcich, ktorí sa preukážu platným vodičským preukazom (vydaným v krajine EÚ) a originálom technického preukazu od osobného motorového vozidla kategórie M1, ktoré nemusí byť vo vlastníctve cestujúceho. Na nočných linkách bude platiť štandardná tarifa MHD.

V rámci Dňa bez áut bude v utorok 22. septembra 2020 cestovanie MHD v Prešove v celej sieti (v I. aj II. tarifnom pásme) úplne zadarmo.

Dopravný podnik však upozorňuje, že v prípade cestovania bez platného cestovného lístka nebude možné dodatočné preukázanie sa vodičským alebo technickým preukazom. 

Nárok na bezplatnú prepravu počas ETM taktiež nie je zadefinovaný v Prepravnom poriadku MHD v Prešove, preto cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Platí toto aj pre vlak? Bude sa dať cestovať vlakom v rámci BA zadarmo ,,na vodičák", napr. z Lamača na Hl. stanicu? Keď už máme tu integrovanú a inteligentnú dopravu.
Reakcia na: lumbert #1:
Samozrejme, pretože nie si cieľová skupina.
Takže ak mám vodičský, ale nemám auto, je mi to nanič. 😂