Počas Európskeho týždňa mobility vlakmi ZSSK za polovicu (16. - 22.9.2020)

Vo vlakoch bude navyše možné prepravovať bicykle bezplatne.

Od 16. do 22. septembra 2020 sa uskutoční ďalší ročník podujatia Európsky týždeň mobility (ETM), ktorého tohtoročným hlavným mottom je Čistejšia doprava pre všetkých! Cieľom ETM je motivovať samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility a vyzvali svojich obyvateľov využívať alternatívne spôsoby prepravy – bicykel, mestskú hromadnú dopravu, vlak, či „pešibus“.

Do tohtoročného ETM sa už tradične zapojí aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), ktorá v uvedenom termíne poskytne cestujúcim polovičné cestovné v 2. vozňovej triede a po novom aj bezplatnú prepravu bicykla. Mimoriadne zľavy budú platiť vo vnútroštátnych úsekoch vlakov kategórie Os a REX.

Bicykel bude možné počas akcie prepravovať bez cestovného lístka, ale len do naplnenia kapacity vlaku. Po naplnení kapacity vlaku bude možné s ohľadom na bezpečnosť prepravy odmietnuť prepravu ďalších bicyklov.

„Význam udržateľnej mobility potvrdila tento rok celosvetová pandémia koronavírusu, keď sa po obmedzení pohybu obyvateľov v ovzduší významne znížila úroveň prachu, hluku a znečistenia spôsobená pravidelnou dopravou. Spolu s uvoľňovaním opatrení však začína narastať aj počet automobilov na cestách. Tohtoročný Európsky týždeň mobility preto prichádza v pravý čas," uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Cestovné lístky s 50 %-nou zľavou bude možné zakúpiť si:

  • v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK,
  • na tratiach TEŽ a OŽ prostredníctvom SMS predaja ZSSK (SMS číslo 2233),
  • vo vlaku u sprievodcu,
  • prostredníctvom internetovej verzie e-shopu ZSSK na www.zssk.sk – pri nákupe je potrebné zvoliť zľavu „EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY“.

„V uplynulom roku s nami cestovalo 77 miliónov ľudí a spolu sme ušetrili toľko CO2, koľko ročne spotrebujú národné parky Slovenský raj a Malá Fatra dohromady. Železničná doprava stále predstavuje najekologickejšiu alternatívu cestovania. Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a ten rozdiel je z pohľadu produkcie CO2 skutočne markantný. Preto je pre nás prirodzené opätovne sa zapojiť do kampane, ktorá sa snaží bojovať za nulové emisie,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: victoria #3:
Ja som písal aj na adresu hovorca@dpb.sk, ale zatiaľ bez reakcie... tiež si myslím, že to bola dobrá akcia, chápem ale aj diskutujúceho "kecho", že voči iným, čo si vtedy nemohli kúpiť ten ročný lístok to nebolo celkom spravodlivé... možno nájsť nejaké riešenie, napr. v tom týždni by si mohli výlučne 365-dňový PCL kúpiť všetci, nielen tí čo majú 30 dní pred platnosťou...
Chystá DPB aspoň niečo na týždeň mobility, či ako vždy sa dozvedáme o tom až po skončení akcie?
Bude sa dať cestovať vlakom v rámci BA zadarmo ,,na vodičák", napr. z Lamača na Hl. stanicu? Keď už máme tu integrovanú a inteligentnú dopravu.
Reakcia na: Pajo #4:
V prípade vlakov kategórie REX s dlhšou trasou pôjde skutočne o zľavu 50%, nakoľko regional zľava je tuším len do 60km
Reakcia na: Pajo #4:
Mám taký starší WIDIA šestku vrták, trocha hádže ale na vŕtanie kolena by bol ešte dobrý. Venujem zadarmo.
Zľava 50% bude opäť z obyčajného cestovného ZSSK a nie cenníka Regional? Lebo v tom prípade je to ťažký (každoročný) o..b a zľava je v skutočnosti len 41%. 👽

Ale áno, 50% vyzerá lepšie 🙃
Reakcia na: kecho #2:
Práve preto, že DPB má prepad príjmov, stráca cestujúcich aj kvôli dopravnej situácii, rekonštrukcii električkovej trate v Karlovke napríklad, by bolo dobré prilákať svojich zákazníkov- cestujúcich naspäť. Nehovoriac o ďalších benefitoch, ktoré prináša cestovanie MHD.
Reakcia na: victoria #1:
Nenasr...dili pred rokom dostatocny pocet pravidelnych zakaznikov kupujucich si elektricenky? Okrem toho, DPB/BID ma taky prepad prijmov, ze by bolo na hlavu padnute davat este dalsie zlavy...
Počas európskeho týždňa mobility budú upravené t.j. zľavnené aj ceny električeniek, tak ako napríklad minulý rok?