Tarifné pásma

Mestská hromadná doprava v Prešove obsluhuje svojimi linkami okrem samotného Prešova aj susedné mesto Veľký Šariš, jeho mestskú časť Kanaš a ďalších 9 samostaných obcí (Bzenov, Fintice, Haniska, Ľubotice, Malý Šariš, Vyšná Šebastová, Ruská Nová Ves, Teriakovce a Záborské). S výnimkou Ľubotíc, ktoré sú spolu s Prešovom územím I. tarifného pásma, sú ostatné obce ako aj mesto Veľký Šariš zahrnuté do II. tarifného pásma.
Hranica medzi tarifnými pásmami je vymedzená dvojicami tzv. hraničných zastávok. Celosieťové cestovné lístky platia v oboch tarifných pásmach. Cestovné lístky pre I. tarifné pásmo a cestovné lístky pre II. tarifné pásmo platia len v príslušnom tarifnom pásme. Cestujúci vlastniaci predplatný cestovný lístok pre I. tarifné pásmo si musí pri ceste do II. tarifného pásma obstarať cestovný lístok platný pre II. tarifné pásmo alebo ceslosieťový v zodpovedajúcej tarife.

Hraničné zastávky:

Linka Smer Hraničná zastávka I. pásma Hraničná zastávka II. pásma
13 VYŠNÁ ŠEBASTOVÁ, SEVERNÁ Herlianska Briežky
14, 24 ZÁBORSKÉ Logistické centrum Rázc. Záborské
14, 45 VEĽKÝ ŠARIŠ, KANAŠ Dúbrava Bikoš
18 BZENOV Chatky Obecný úrad Bzenov
21 FINTICE Za traťou Gribľovec
23 MALÝ ŠARIŠ Rázc. Cemjata Telekča
22 TERIAKOVCE Labutia Šalgovia
24 HANISKA Čistička Priecestie
44 DULOVA VES Zlatobanská Vlčie doly
44 KPT. NÁLEPKU Valkovská Vlčie doly
46 RUSKÁ NOVÁ VES Záhradky Pri zámočku
 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.