Predĺženie platnosti predplatných cestovných lístkov (do 31.7.2020)

Predlžujú sa mesačné a trojmesačné predplatné lístky.

Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. pristupuje k predĺženiu predplatných cestovných lístkov (mesačné a trojmesačné) pre I. aj II. tarifné pásmo.

Predĺženie platnosti zľavnených predplatných cestovných lístkov

 1. mesačné PCL žiacke a študentské, ktorých platnosť začala od 01. 03. 2020 a neskôr
  • doba platnosti sa predlžuje do 30. 04. 2020 (vrátane)
 2. trojmesačné PCL žiacke a študentské, ktorých platnosť začala od 01. 02. 2020 a neskôr
  • doba platnosti sa predlžuje do 30. 06. 2020 (vrátane)
 3. trojmesačné PCL žiacke a študentské, ktorých platnosť začala od 01. 03. 2020 a neskôr
  • doba platnosti sa predlžuje do 31. 07. 2020 (vrátane)

Predĺženie platnosti obyčajných predplatných cestovných lístkov

 1. trojmesačné PCL, ktorých platnosť začala od 16. 01. 2020 do 15. 02. 2020
  • doba platnosti sa predlžuje o 30 dní
 2. trojmesačné PCL, ktorých platnosť začala od 16. 02. 2020 do 16. 03. 2020
  • doba platnosti sa predlžuje o 45 dní

Predlžovanie platnosti PCL sa uskutočňuje automaticky na diaľku, preto nie je potrebné navštíviť predajne DPmP, a. s.

V prípade ostatných predplatných cestovných lístkov sa postupuje v zmysle platnej Tarify MHD v Prešove. V prípade otázok sa môžete obrátiť na zamestnancov hlavnej predajne DPmP, a. s. na Weberovej ul. na tel. č. 051 / 773 17 03. 

V zmysle Prepravného poriadku MHD v Prešove a Tarify MHD v Prešove sa zaplatené cestovné nevracia.

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Jur@j #2:
Na mieste akcionára by som predĺženie (rozumej bezplatnú dopravu) platnosti PCL zaviedol, až sa život vr. vyučovania rozbehne, najneskôr však určite tohto roku.
Za podmienok uvedených v ozname, ideálne pre každého, kto si v "rozbehnutom živote" zakúpi/predĺži PCL.


A to hneď z dvoch dôvodov, ktoré sa nevyhnutne dopĺňajú:
(1) dopravca si takto rýchlejšie naláka tých, ktorí odišli a potrebujú (chcú) viac cestovať - v absolútnej hodnote sa bavíme o omnoho širšej cieľovke než teraz a ukrivdený nebude prakticky nikto (každý kto dnes cestuje (VHD), tak cestuje preto, lebo musí a nie chce);

(2) ocení to viac jednotlivcov ako teraz + druhá časť predošlej vety detto.


Uvažuje sa tak niekde? Neviete?

Reakcia na: Jur@j #6:
Košice boli ešte o trošku rýchlejšie ako Žilina, len dlho trvalo, kým vysvetlili, čo a ako.
Reakcia na: Marek74 #5:
Jasné, ja netvrdím, že nikto necestuje, lebo ľudia cestujú a aj študenti pracujú. Ale keď si vezmeme to množstvo žiakov a študentov, ktorí majú PCL, tak v súčasnosti ho využije naozaj len zlomok. Z pohľadu mesta je to zanedbateľné percento, ale keby som bol v tvojej pozícii, tak sa tiež cítim byť ukrivdený. Nevadilo by mi to, že sa predlžujú len do 30.4., mne by vadilo to, že to dajú vedieť len o týždeň skôr, pretože medzičasom som si už mohol zakúpiť ďalší mesačník...

Možno by bolo dobré zistiť, ako je to ošetrené, keď si niekto kúpil jeden mesačný lístok v marci a následne ďalší v apríli. Či sa ho to predĺženie nejako týka alebo je z hry von.

V Žiline boli aktívnejší a predlžovanie platnosti, resp. vrátenie peňazí zaviedli už 27.3., čiže v podstate o mesiac skôr, než Prešov. A aj za seba môžem povedať, že som to využil, keďže tam študujem a nechal si vyplatiť peniaze za nevyčerpané jazdy. Zároveň musím povedať, že ich systém refundácie sa mi zdá byť lepší a viac "user-friendly".
Reakcia na: Jur@j #4:
Nechcem sa hádať, ale život po 13.3. nie sú iba školy a bary. Ja napríklad chodím normálne do práce a nie som v prvej línii, pričom využívam pravidelne MHD. To opatrenie jediného akcionára mi príde ako päsť na oko.
Reakcia na: lumbert #3:
Nie nie, bolo by to pre mňa zbytočné. Ale nemyslím si, že existuje nejaká obrovská skupina obyvateľstva so zľavnenými lístkami, ktorí by si ho v apríli opäť predlžovali. Školy sú zatvorené, bary tiež. Akýkoľvek život sa zastavil a aj ja sám z pozície študenta si neviem teraz spomenúť na nejaký racionálny dôvod, prečo by som si zrovna v strede pandémie predlžoval mesačník, keď mi fakt netreba nikam chodiť. Ja osobne ani to týždňové predĺženie do 30.4. nevyužijem.

Určite sú aj takí "zľavnení" ľudia, čo cestujú aj v tomto čase, ale bude to možno tak pár desiatok.
Reakcia na: Jur@j #2:
A nepredlžoval si si ho v apríli opäť na mesiac do mája?
Ja som narážal práve na takéto prípady. 🙂
Reakcia na: lumbert #1:
Je to rozhodnutie akcionára a treba sa obrátiť tam. Môj mesačník bol tiež zakúpený 10.3. a nemôžem povedať, že by som skákal od radosti, že mi ho dodatočne predĺžia "až" o týždeň. Ale verím, že aspoň niekomu to pomôže...
Predlženie mesačníkov do 30.04.2020 oznámené dňa 24.04.2020... 🤪 Myslím, že väčšina tých, ktorí cestujú pravidelne, už má ten mesiac pokrytý tak či tak.