Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #9321:
25 ? ? ? ?
Reakcia na: Vladimír #9320:
Všetko najlepšie k meninám!
Reakcia na: office #9322:
Volvá majú elektronické transparenty od mne neznámej nekompatibilnej značky. V prípade, že by sa zakupovali, určite by sa tieto vymenili za R&G. Dovtedy však budú určite behať len s plastovými tabuľkami. Inak sa nedá.

Isteže elektronické transparenty budú trvalým riešením označovania vozidiel. No kým ich budeme mať, ešte v rieke nejaké hektolitre vody pretečú a dovtedy nie je možné zanedbávať riadne označenie vozidiel. Sú na to predpisy a aj kontroly. Preto sa museli tabuľky obnoviť. Za cenu nových tabuliek by sa určite transparenty do všetkých vozov nekúpili, to je hádam nám všetkým jasné.

Re #9323 miso123: Samozrejme, že sú v hre aj ďalšie klbáky, veď som to písal. Veď keby neboli, tak nemusíme nič testovať a rovno kupujeme. Volvá sa budú testovať jeden mesiac (dokonca aj to som tu už písal), potom sa uvidí.

Za blahoželania ďakujem.
Reakcia na: Vladimír #9320:
a kedy bude jasne ake klby sa zakupia?lebo predpokladam ze v hre niesu dalsie klbaky alebo hej?inak vsetko naj k meninam ☺
Reakcia na: Vladimír #9320:
takže ako to bude s volavami a ich transparentmi. budú fungovať, alebo sa môžme tešiť na predstavenie nových linkových tabúľ aj na nich? teda ak sa nejaké kúpia, keďže si povedal, že ešte nie je nič isté. ?
No a aby som to ujasnil, nemyslel som transparenty na sklade, lebo asi je možné systém R&G zobraziť aj na namontovaných transparentoch ktoré volvá majú, ale či ten "mozok R&G" máte k dispozícii pre spojazdnenie transparentov.
ešte jedna poznámočka, ale nie v zlom - nebolo by lepšie sa zamerať na el transparenty a peniaze za linkové tabule minúť radšej na ne? odpoveď lepší vrabec v hrsti ako holub na streche beriem, ale predsa aspoň zopár transparentov by za to bolo, alebo nie?

a k meninám všetko naj. ?
Reakcia na: Vladimír #9320:
Takže sa cez víkend budeš hrať na Popolušku? ? Nezabudni mi potom jednu čierno-zelenú odložiť, linku som ti hovoril. ?

Inak, všetko najlepšie k meninám.
Reakcia na: office #9318:
Budú sa meniť linkové tabule. Nie elektronické transparenty. Dôvod je myslím každému jedincovi, ktorý sa prejde po meste, jasný. Súčasné sú opotrebované, zničené, často improvizované a ešte k tomu nejednotné vzhľadom. Investovali sme do nákupu všetkých tabúľ - tieto sú unifikované, majú žltý podklad a čierny text. Kultúra dopravy by sa tým mala zvýšiť.

Náhradné transparenty R&G? To asi žartuješ. Na vozoch je osadené všetko čo máme, nikdy by sme si nedovolili držať na sklade náhradné transparenty, kým po meste behajú vozy bez nich.

Tá dvojdverová CN bola NR-592EG a je to voz riadne zadelený na stredisku mestskej dopravy. Nešlo o žiadny záskok.

Re #9319 SiTy: A to po tých mesiacoch a týždňoch, čo sme na ne čakali teraz záleží na jednom dni?
V sobotu idú vonku preto, lebo pred pustením "do obehu" ich treba potriediť do jednotlivých turnusov. Včera som zatrieďoval víkendové tabule 3 hodiny. Tak si predstav, koľko asi budem triediť tabule pre pracovný deň. Potrebujem na to pokoj a čas. Víkendové pracovné sústredenie bude na to ideálne. Preto je najjednoduchšie začať od soboty. Pre názornosť uvádzam, že zatriediť treba 826 tabúľ.
Reakcia na: Vladimír #9315:
preco az v sobotu? v piatok sa nedaju nasadit?
Reakcia na: Vladimír #9315:
v čom budú nové linkové tabule? Veď máme na väčšine el transparenty. Tie sa budú meniť? Dúfam, že je k dispozícii aj zopár náhradných, lebo bola by škoda "pokaziť" nové Volvá nefukčnými el transparentami na pol roka, kým dodá R&G nové.

Prečo bola včera na L9 2-dverová sor CN? máme tak málo mestských, alebo to bol iba záskok?
Reakcia na: miso123 #9316:
O ničom ešte rozhodnuté nie je.
Reakcia na: Vladimír #9314:
takze na 90percent sa do nitrianskej mhd zakupia Volva? dnes som sa s nim previezol na L2 a som nadseny aky tichy motor maju a automat krasne hladko preraduje ani neni vidno ze maju 7 rokov..uz sa tesim ked budu oficialne v Nitre premavat.a kolko by sa ich malo zakupit?
Jedna malá info: V sobotu 26.7.2008 sa po prvý raz vo vozoch predstavia nové linkové tabule.
Reakcia na: Papyr #9313:
Dnes je už situácia naštastie o dosť lepšia.

Re #9312 office: Aj my si môžeme, podobne ako Prešov, kúpiť napr. 3 klbáky a 2 malé nové busy. Lenže kým v Prešove šla obnova vozového parku kontinuálne rok po roku, tu boli obrovské hluché obdobia, keď obnova prakticky neexistovala. Výsledkom je, že máme 19 klbákov (z celkového počtu 23) s vekom 16 rokov a viac. Tu už niet čo ďalej odkladať! Buď tie vozy urýchlene vyradíme my alebo sa rozpadnú samé. Dodávka nejakých troch až piatich vozov nám už skoro nič nerieši. Už je neskoro...
Reakcia na: office #9312:
Bo Presov ma niekolkoNASOBNU dotaciu na MHD od mestskeho uradu v porovnani s Nitrou. Mimochodom, co noveho sa nakupuje v Bratislave?
ako je to možné že napr. v bratislave alebo prešove sa kupujú aj nové autobusy a za fakt veľké peniaze a v nitre to nejako stále nejde? to tam majú tak strašne ziskovú dopravu (o čom pochybujem) alebo kto vlastne tvorí rozpočet mestkých dopravných podnikov? nie mesto? nechápem, v čom je ten rozdiel, odkiaľ na to berú peniaze ???
Reakcia na: office #9310:
To som nepovedal. Ale keď sa majú do augusta testovať, tak asi skôr ich brať nebudú.
Reakcia na: Valec #9309:
takže je isté že ich berú?
Reakcia na: office #9308:
Však testujú sa do augusta, čiže najskôr asi až potom.
Reakcia na: Vladimír #9307:
ale veď je to jedno aké má teraz nzačky. som zvedavý kedy bude mať NR ?
Reakcia na: M #9304:
Čo je na novozámockých značkách prekvapujúceho? Jednoducho zrejme firma, ktorá ich zapožičala, má na Slovensku zastúpenie v Nových Zámkoch, tak ich tam zaregistrovala. Značka NZ predsa nie je rezervovaná len pre miestnu SAD.

Nie tak dávno tu bol skúšobný Citelis. Ten mal pre zmenu BA značky a tiež nebol nikdy majetkom ani DPB ani SL.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.