Reakcia na: branislav #20359:
Ad5: Ja oceňujem, že si túto tému otvoril Ty. Z Mesta som dostal žiadosť o stanovisko (dal som súhlasné), takže mám za to, že sa tým niekto zaoberá. Len aby to niekde nezastalo.Ad8: Zastávkové tabule sa v najbližšom čase žiaľ nepripravujú, hoci pred rokmi sa s nimi vážne počítalo. Z ekonomických dôvodov sú pozastavené akékoľvek investície. Mesto má ambíciu znižovať náklady na MHD. Nejaké dramatické zhoršenie jej stavu neočakávam, skôr to vyzerá na pár rokov stagnácie podľa mňa.
DNR
Doba žičí veľkým nákupným centrám. Na nákupy do nich majú ľudia chodiť s využitím MHD a cestovať domov v autobuse s plnými igelitkami? To nemyslíš vážne. Za prácou do priemyselných zón vybudovaných v okrajových častiach mesta sa má človek trepať cez celé mesto autobusom, napríklad z Klokočiny do Dražoviec takmer polhodinu hoci autom za sotva polovičný čas? Áno, ak nemá inú možnosť. Ale kto môže a chce, tak tým autom pôjde. Hoc by si mal za to aj priplatiť. Nehovoriac o tom, že ak si náklady podelia viacerí, tak oproti MHD ešte aj ušetria.
A preto nechci, aby sa elektorát poučil z nejakých cudzích chýb v iných pre nás neznámych systémoch, ale radšej sa pričiň o to, aby sa nad sebou zamysleli predstavitelia Mesta a dopravcu, a nech by spravili z MHD atraktívny druh dopravy, ktorý pritiahne masy aj z áut. Len čo z toho, keď práve tí svojimi aktivitami a prístupom, ľudí z autobusov skôr dlhodobo vyháňali...