Reply on: DNR #20364:
Tak to je už skôr o filozofii, čo je životne dôležité a čo je len rozmar. Všetko je o vývoji spoločnosti ale zabúdame na to, že ako povedal Vladimír, tento systém je už každým rokom menej udržateľný a skončím totálnym kolapsom.Tak napr. Hviezdoslavka je celá šesťprúdovka. Kľudne môžu byť dva pásy pre autá a jeden pre autobusy. V podstate autá nebudú obmedzovať autobusy a autobusy nebudú obmedzovať autá. O niečo horšie by to asi bolo na cestách v centre mesta ale o to ide, vytlačiť autá z mesta len by na to trebalo ísť citlivo a premyslene. Všetko sa dá, keď sa chce ?
DNR
Doba žičí veľkým nákupným centrám. Na nákupy do nich majú ľudia chodiť s využitím MHD a cestovať domov v autobuse s plnými igelitkami? To nemyslíš vážne. Za prácou do priemyselných zón vybudovaných v okrajových častiach mesta sa má človek trepať cez celé mesto autobusom, napríklad z Klokočiny do Dražoviec takmer polhodinu hoci autom za sotva polovičný čas? Áno, ak nemá inú možnosť. Ale kto môže a chce, tak tým autom pôjde. Hoc by si mal za to aj priplatiť. Nehovoriac o tom, že ak si náklady podelia viacerí, tak oproti MHD ešte aj ušetria.
A preto nechci, aby sa elektorát poučil z nejakých cudzích chýb v iných pre nás neznámych systémoch, ale radšej sa pričiň o to, aby sa nad sebou zamysleli predstavitelia Mesta a dopravcu, a nech by spravili z MHD atraktívny druh dopravy, ktorý pritiahne masy aj z áut. Len čo z toho, keď práve tí svojimi aktivitami a prístupom, ľudí z autobusov skôr dlhodobo vyháňali...