Reply on: anfi #4784:
Take lahke nevies? No predsa, ked sa posledny nitriansky Ikarus rozpadne za jazdy
Tým súvisom asi myslýš výšku tržieb dopravcu, nie. Jasné že aj na toto musí dopravca pozerať, ale práve preto by som sa snažil motivovať čo najviac ľudí pre dopravu MAD. Neviem ani len odhadnúť koľko tržieb je z takých cestujúcich čo idú busom tri krát za týždeň, no myslel som že aj to by bolo pre vás zaujímavé. Ak nie, tak potom súhlasím s tebou, ak ich nepotrebujete tak dajte za JCL 20 Sk, s tým že PLC budú lacnejšie. Jednoducho mali by ste to spraviť tak aby ste na tržbách celkovo zarobil viac ako doteraz. takže buď viac ludí za o niečo menej peňazí, alebo drahšie lístky aj keď bude menej ľudí. vážna alchímia - držím palce ? ?
Dušan
Ak dovolíte, tak jednu zásadnú pripomienku mám k tu prezentovanej cenotvorbe PCL a JCL:
Pripomína mi to, že riešime rovnicu, ktoré nemajú riešenie, lebo keď vezmem, že PCL budú lacnejšie ak zdražejú JCL, tak jednoducho neviem to hlavné, že od čoho budú tie budúce PCL lacnejšie. Uvediem na príklade: Keď sa povie, že benzín bude lacnejší, tak to pochopím tak, že bude lacnejší ako bol doteraz. A tu sa spomina, že PCL budú drahšie/lacnejšie. Keby boli PCL aj teraz, tak nie je o čom. Ale keďže doteraz neboli, tak fakt neviem s čím sa to tu porovnáva. Možno by bolo dobré len tak teoreticky,kedže aj tak to bude schvalovať niekto iný, nadhodiť sumu za mesačný PCL. Ja som tu už niiekedy spomínal 600 Sk, ktrorú som odvodil od ceny JCL a cestovného na EZČK terajšej a ceny keď sa PCL zrušili.