No, teoreticky ide všetko krásne. Ak vyhrá tender nový dopravca, logicky sa zdvihnú potrební vodiči od starého a pôjdu k nemu robiť. Privrem všetky oči, povedzme. A autobusy čo? Tiež prídu s tými vodičmi? A na margo Turancaru - kedy sa seriózne uchádzal o prímestskú dopravu? Akože, vozidlový park Turancaru je čisto zameraný na diaľkové linky, ale veď v pohode...
kvorka
V BB keď sa SADBB zmenila na prímeste, tak SADZV tiež nemali busy ani vodičov vopred pol roka, ale keď k tomu došlo, tak to bolo. Ak by som chcel tú dopravu súťažiť ja, nemám šancu, ani keby som si zazmluvnil budúci nákup tých vozidiel (alebo leasing), lebo tender je ušitý namieru. A vodiči? Tak ak Arriva súťaž nevyhrá, a ja áno, zjavne niektorí prejdú ku mne, lebo v Arrive nebudú mať čo robiť.
No kritériá s odjazdením sú tiež hlúposť takto, nepoviem, keby dali podmienky všeobecnú, ale dali konkrétnu a tú zase okrem toho, kto to robil doteraz, nik nesplní. Takto je von aj Turancar, to je garážový dopravca? Mimo hru je aj SADTN, lebo toľko vozov ani vodičov tiež nemá, to je v poriadku? Asi ťažko ☠