...pri tých nápadoch ešte netreba zabúdať na všetky pseudo-humánno-liberálne-demokraticko prozápadné a neviem aké organizácie, inštitúcie a neziskovky, ktorých náplňou práce je medializovať a bagatelizovať každé čo i len pokrivenie vlásku a pomyslenie na dotknutie sa akýchkoľvek ľudských práv príslušníkov danej menšiny...
Vladimír
Ja som nikde netvrdil, že občania majú povinnosť presedlávať z IAD do verejnej dopravy bez ohľadu na jej kvalitu. Je prirodzené, že ľudia uprednostňujú pohodlnejšiu cestu. Úlohou prezieravých kompetentných by ale malo byť to, aby pohodlnejšia cesta bola tá verejnou dopravou.
Situácia u nás má ešte jedno špecifikum. A tým je určitý psychologický efekt vynahrádzania si traumy z rokov, kedy bolo auto pre väčšinu nedostupné. Auto sa pre mnohých stalo nielen dopravným prostriedkom, ale aj domnelým symbolom spoločenského postavenia. Používajú ho aj v prípadoch, kedy je MHD rýchlejšia či pohodlnejšia, a to jednoducho z dôvodu, že cestu v MHD považujú za svoje poníženie.
Aj v Nitre sú situácie, kedy je praktickejšie využiť MHD a rozhodne ich nie je málo. Ak sa tu však snažíš naznačiť, že cestovanie v nej sa automaticky spája s nekultúrnosťou, nepohodlím, tlačenicou, horúčavou, smradom, chladom, špinou, nedochvíľnosťou, zdržaním, či aroganciou zamestnancov, nie som si celkom istý, či chyba bude v MHD...