Reply on: DNR #20364:
Tak to je už skôr o filozofii, čo je životne dôležité a čo je len rozmar. Všetko je o vývoji spoločnosti ale zabúdame na to, že ako povedal Vladimír, tento systém je už každým rokom menej udržateľný a skončím totálnym kolapsom.Tak napr. Hviezdoslavka je celá šesťprúdovka. Kľudne môžu byť dva pásy pre autá a jeden pre autobusy. V podstate autá nebudú obmedzovať autobusy a autobusy nebudú obmedzovať autá. O niečo horšie by to asi bolo na cestách v centre mesta ale o to ide, vytlačiť autá z mesta len by na to trebalo ísť citlivo a premyslene. Všetko sa dá, keď sa chce ?
DNR
?
V súvislosti s tými BUS pruhmi mám obavu, aby to nakoniec neskončilo tak, že by boli väčšinou bez autobusov (toľko ich predsa nejazdí) a autá by sa vo zvyšnej časti vozovky tlačili v raz takej miere, ako je to dnes, čo by v konečnom dôsledku dopravnú situáciu zhoršilo ešte viac.