Myslím, že vozy, ktoré si sám spomenul, sú najlepším dôkazom, že VTN nemá s takouto grafickou úpravou problém. Ďakovný list nám síce neprišiel ani jeden, ale osobne si myslím, že je to vcelku milé (v rozumnej miere - všetky vozy by som takto nechcel) a je len otázkou času, kedy sa VTN s Mestom a nejakým ďalším partnerom dohodnú na niečom podobnom. Ale na to sú asi lepšie letné mesiace, lebo neviem si predstaviť tých mladých, ako to tam oduševnene na námestí v januári maľujú ?
...a ešte dodám, že nemuselo by ísť len o náhodné čmáranice - pokojne môže byť autobus pomaľovaný dopravnou tematikou - či už značkami, zastávkami, označníkmi, logom Veolie, cestami, prístrojmi na EZČK, displejmi (vonkajšími/vnútornými), atď... alebo sa môžu namaľovať rôzne vozidlá, ktoré tu pre verejnosť boli - chronologicky trebárs od ŠL-ky, cez Ikarusy, Karosy B7XX až po 9,5 SORky... je to len nápad, prvý krok musí byť v tom, že sa dopravca k niečomu takému odhodlá.
V minulom roku boli pomaľované NR188AP a NR073AO, avšak kým prvé vozidlo je na večnom odpočinku, to druhé je síce ešte evidované, no do toho odpočinku má nakročené už všetkými štyrmi kolesami. Tak by ma zaujímalo, plánuje sa podobne graficky dotvoriť ďalší voz v nitrianskej MHD? Ja osobne tomuto nápadu fandím, keďže takýto autobus robí MHD pestrejšou, trošku zábavnejšou a cestujúcich každopádne upúta. Pochopiteľne, pre Veoliu je istotne lepšie ponúknuť plochu vozidla na reklamu firmám, za ktorú má dopravca zaplatené, no myslím si, že jeden alebo dva autobusy by to opäť vedeli zvládnuť aj v "počmáranom" stave. Nemyslím si, že to stojí veľa financií (taktiež viem, že to nie je zadarmo), keďže pokojne by sa na tom mohli podieľať napr. decká zo základných škôl, ktoré by to spravili veľmi radi a možno aj zadarmo, stačí im dať farby do ruky a občas ich usmerniť. Samozrejme, nemuselo by sa jednať o najnovšie vozy, ktoré sú najatraktívnejšie pre zadávateľov reklamy, ale napr. NR064GO (?) či 1AN1525, ktoré sú snehovo biele by sa na takúto cestu mohli podujať (môj skromný názor). ?
Ešte by ma zaujímalo, či boli pozitívne/negatívne ohlasy cestujúcej verejnosti na spomínané dve vozidlá 188AP a 073AO.
Do Krškán a z Krškán denne jazdí taká staršia ženská zo psom , donedávna s veľkým vlčiakom , ktorý desne smrdel ale mal košík , teraz má už nového mladého vlčiaka ktorý tiež smrdí a navyše nemá košík čo je porušením prepravného poriadku , mne ako platiacemu cestujúcemu ten smrad v MHD vadí a navyše keď ten pes niekoho pohryzie tak to bude paráda . A navyše všetkých cestujúcich stále tá ženská otravuje . Nedá sa s tým niečo urobiť ?
KORAK: Dnes som si bol osobne skontrolovať zastávku Nitrianske Hrnčiarovce, Pod Sokolom smerom do mesta. Na zastávke cestovný poriadok vylepený je a to dokonca neporušený. Neviem teda, či si sa pozeral zle alebo si si zo mňa vystrelil.
Vinárske závody som kontroloval tiež, tam potvrdzujem zničenie CP. Po Novom roku bude obnovený.
Neprešla len Žilina a Nitry, prešli všetky SAD-ky. Použitie značiek k cestovnému poriadku upravuje vyhláška č. 124/2012, ktorá v roku 2012 nadobudla účinnosť.
Vladimír, chcem sa spýtať: prečo VT upustila na prímestských linkách od tradičného označovania spojov, kedy jazdia? (c- dni školského vyučovania, w - prázdniny, at´d.) Ke´d sme sa o tom bavili doma tak údajne je to preto, aby sme sa prispôsobili označovaniu v EÚ aby anglicky hovoriaci turisti tomu rozumeli. To isté zaviedla aj žilinská SAD. Existuje nejaký predpis, podľa ktorého sa takto majú spoje označovať?
Zastavka nitrianske hrnciarovce pod sokolom zastavka ,smer do mesta nema na zastavke cestovny poriadok.je to ta zastavka kde je sklenná budka.Zastavka oproti cize smer štitáre poriadok má.
232BE v poslednej dobe často premáva na L11, vidím ju aj na L32, semtam L22 (a prípadné preklady)
451BB taktiež obsluhuje rôzne linky, od L32 cez L9/L25 ako spomínal Ivanečko, nedávno bola nasadená na L30/L6
025DA som nevidel dlhšie, nemá už iba úlohu rezervy?
Vladimír