Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Preco je cesta od jakabovho palaca smer stanica uzavreta...ako viem ide sa tam cez kolaje ale tie sa asi nebudu robit...ci?myslim ze tie su robene alebo sa mylim?ak tak ma opravte ?
Reply on: KVKV #75996:
...k staršiemu príspevku – toto je vozidlo pre Hlavnú 😉
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/298220-ceska-tramvaj-na-baterii-ujede-az-16-kilometru-jezdit-bude-v-seattlu/

16 km dojazd na baterky? Ostatní výrobcovia machrujú, že vedia na baterky prejsť "až" 3-5 km.

Inak kde sú briky od Inekonu cenovo v porovnaní s Variom? (Nemyslím tie baterkové.) Celkom by ma zaujímalo, či sa oni hlásia do tendrov u nás alebo nie.

Inekony sa tešia obľube v USA na krátkych tratiach:
Portland: http://www.oldtrails.com/LightRail/PortlandStreetcar/raillposh.htm
Tacoma: http://www.oldtrails.com/LightRail/Tacoma/railltach.htm
Seattle: http://www.oldtrails.com/LightRail/SeattleStreetcar/raillsesh.htm
Našiel som správu, že v súčasnosti až 35 amerických miest obnovuje električkovú dopravu.
Igen!

Aľéééé už še to ľepši bo už nošime spodne pradlo, ňeošikavame na Fö utca domy a smarčime do šnoptichľa...? ? ?
Reply on: monoblok #76008:
...."na dedinach sú ludia ovela vitálnejší a je to práve vdaka pohybu".... Tiež mám ten pocit, že gadžove-prišelci začínajú tvorit "zdravé jadro košičanov" a zavádzajú tu svoje valalské zvyklosti.

Ak to takto pojde , dalšia generácia bude usilovat o úplnú likvidáciu električky ."mi tu nesceme žadne rihi do drahi, bo u nas na valale take nebulo".....

Situáciu v Prahe zrejme poznám lepšie, videl som rozne varianty projektov návratu ed na Václavák a minibusových liniek (po vzoru Viedni) .Najpotrebnejšia trat a najreálnejšia varianta je trat z Vinohradskej s napojením na Vodičkovu/ Jindřišskou. Samozrejme aj v Prahe sú názorové skupiny pre a proti.
Reply on: Rudyke902 #76016:
No keď som to pochopil správne, tak zastávka bude len jedna až vzadu, ako sa ide k Pošte 2 a celé Staničné námestie bude zjednosmernené. Ako bude jazdiť MHD, to netuším.
Reply on: Rudyke902 #76016:
Si necital tlacovu spravu o vcerajsom vykolajeni? Namiesto 6, 9 a R poslali az 2! Spoje
Reply on: sc_ke_sk #76015:
Hm, a ako tam bude jazdiť na stanicu už aj tak dosť "okresaná" MHD? ? Z tých máp dosť nieje jasné kde budu zastávky AD (aj náhradnej dopravy) ,, no to už asi horšie v tej doprave v našom meste nemôže byť ? Ešte nech sa niečo stane na rýchlodráhe, alebo na jazere - a celá MHD "padne" do kolapsu ..
Reply on: Peter55 #76013:
Plný súhlas!
Na riadnu MHD už dôvody pominuli. Pešia zóna sa stala cyklisticko - pešou zónou.
Gro ulice pomaly a isto, tvoria krčmy všetkých typov...A ak to takto pôjde ďalej, stačí celú Hlavnú zastrešiť a bude z nej najväčšia krčma na svete ? ? ?
Reply on: KVKV #76003:
Jednoducho Hlavná ulica rokmi zmenila svoj charakter. Pri takýchto zmenách sa nemôžeme pozerať do minulosti, treba zohľadniť aktuálne požiadavky a stiuáciu, nie historické fakty.
Čo sa týka MHD na Hlavnej zdieľam taky isty názor ako diskutujúci podomnou. Chcel by som len dodať, že potreba MHD na Hlavnej sa podľa mňa rokmi vytratila a to hlavne vďaka tomu, že mesto sa rozrástlo a všetky dôležité inštitúcie a ciele ktoré boli kedysi sustredené na Hlavnej sa presťahovali do iných častí mesta, napr. známe obchody a banky. Postupne na Hlavnej ostali iba reštaurácie, kaviarne, bary a pivárne ktorým MHD rozhodne netreba. Je treba si uvedomiť, že v prvej polovici 20. storočia keď sa tam električky zaviedli vyzeralo mesto úplne inak a Hlavná bola fakt hlavná v pravom slova zmysle práve kvôli tomu čo som spomínal vyššie, dnes už toto neplatí, je to skôr turistická destinácia a miesto pre nedeľné prechádzky s rodinou, rôzne podujatia pre verejnosť.
Električka na Hlavnej ako bežná prevádzka to fakt nie, minulý týždeň som bol v BA a keď sme prechádzali cez Obchodnú ulicu po ktorej jazdia len električky,tak to sme šli krokom a každú chvíľu zvonil..a to tam ľudia vedia,že tam električky jazdia. Je to pomalé a hlučnosť by sa riadne zvýšila. Ak nejaká premávka,tak len tie nejaké vyhliadkové jazdy občas,ale normálne určite nie
Reply on: KVKV #76003:
Su na Hlavnej nejake dolezite urady, nemocnice alebo dajme tomu posta, aby musela byt Hlavna dostupna priamo MHD? Pre turistov by bolo vhodne opat zaviest kona ktory by tahal vagon, je to tiez ekologicka forma dopravy a navyse sa do historickeho centra hodi ako atrakcia.
Reply on: hmozdinka #76007:
este stastie ze sa nevykolajilo vario, to by tu bolo zasa 80 prispevkov o tom ake su to zle elektricky ?
Reply on: KVKV #76003:
To je prave problem mestskych ludi, malo sa hybu a potom v starobe uz ledva prejdu par krokov. Na dedinach su ludia ovela vitalnejsi a je to prave aj vdaka pohybu. Trat cez Masarykovu OK, ale na Hlavnej to uz povazujem za luxus mat v centre elektrickovu trat na kazdej ulici. Ide aj o atmosferu Hlavnej ulice, kde je pesia zona a nechodia tam ziadne auta ani zvoniace elektricky, takto by mesto prislo o pomaly jedinu pokojnu zonu v centre. Z dlouhej sa na Staromak da pohodlne dostat autobusom cislo 207 a Na Prikope a Vaclavak je skor snaha urobit z toho pesiu zonu a skutocne tam opatovne nepchat elektricky. Casy 60tych rokov su prec a pri tych mnozstvach ludi v centre je diametralny rozdiel mat tam elektricky.
vykolajeni je cim dalej tym viac.. http://kosice.korzar.sme.sk/c/7677301/na-festivalovom-namesti-v-kosiciach-sa-vykolajila-elektricka.html ako vidno je potrebne akutne vymenit kolaje uz aj na amfiku ci terase,take vss ci jazero ani nehovorim.. len nech sa dalej na tom ikd dzubkaju v zemi,ved mame casu dost kym nedojde k nejakej vaznej nehode.. ?
Reply on: KVKV #76003:
ved dajme elektricku na hlavnu som zvedavy ako budes vysvetlovat mrtve deti pod elektrickou ktore este zive vybehli z parku ... ako bude prechadzat elektricka ked budu podujatia nejake alebo zimne trhy a este jedna vec vtedy nemali mobily .... dnes kazdy druhy na ktoreho zvonis ma mobil pri uchu a zije si vo svojej galaxii a potom na teba čumi ze odkial sa nabrala brika na kolajniciach ....podla mna by to nebol dobry napad to by museli aj vecerne spravy predlzit o pol hodinu s tolkymi obetami ...
Reply on: KVKV #75994:
NO - Terasa zaisťujú aj 71+72, alebo aj linky 10 a 32
Reply on: KVKV #76003:
Autobus/elektricka ktora ide po hlavnej 5-10km/h a ma 4 zastavky je neefektivna. Hlavne ak bude interval 30minut a linka bude chodit len po hlavnej a nie ako napr v PO.

Ak by mala doprava chodit rychlejsie tak narazis na ovce na hlavnej. Urcite by trebalo vyasfaltovat macacie hlavy na trati aby sa tamad vobec dalo jazdit a hned sa ti tam natrepu kocikari a slecinky na vysokych opatkoch. Staci sa prejst na biku a uvidis, ze po jednej dvoch jazdach to bude o nervy.
Reply on: monoblok #76002:
Zdravie a schopnost prekonávat bez únavy a problému akékolvek vzdialenosti považujete zrejme za univerzálnu vlastnost bez rozdielu veku a kto to nezvláda , tak do sanatoria, že. Vekom dospejete k tomu, že je to inak a to vám určite ešte nebude ani šestdesiat.
Trasovanie električky cez Hlavnú a okružná trat cez Masarykovu malo svoj zmysel aj uplatnenie ,absencia týchto spojení bola citelná od ich zavedenia. Chápem, že generácia, ktorá dopravu na Hlavnej nepamatá, tak to berie ako daný trvalý stav. Zastavenie dopravy na Hlavnej bolo zavedené ako dlhodobá výluka nezbytná z dovodu reštaurátorských prác na divadle a dome. Potom mala byt obnovená. Dovody k výluke dávno pminuli.
Pražská pešia zona je sice rozsiahlejšia, ale uprostred Václ.námestia vedie tram.trat, dostupnost častí pešej zony je lepšia vdaka pomerne hustému rozmiesteniu stanic metra v uvedenej oblasti. Ani v Prahe nie je situácia ideálna, sú snahy o obnovu el.dopravy cez Václ.n. , Na příkopě, chýbajúce spojenie centra s Vinohradskou tř. Sú snahy o zavedenie minibusovej linky cez Dlouhou na Staromák a Pařížskou. Len mimochodom, ked zrušili začiatkom 60-tych rokov dopravu cez Celetnou na Staromák a dalej, tak sa to stretlo s velkým odporom.

Ja sice pochopím ak niekto vo svojej mladosti a zdravosti NEPOTREBUJE mhd na Hlavnej , ale nechápem prečo mu to vadí a brojí proti tomu. Z vašeho príspevku tento pocit je.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.