Reply on: balky #2483:
Nemyslím si, že by stanica zdvojené intervaly na L3 a 7 neuniesla. Ale aj napriek tomu som za zachovanie súčasného linkového vedenia električiek. To považujem za ideálne. V rozhodujúcich smeroch sú zavedené priame linky a súčasne sa žiaden vzťah nevykonáva dvojicou liniek (pokiaľ to nie je nutné).Ak sem-tam náhodou električka na Jazero vypadne, DPMK by mal mať páky na to, aby napr. pohotovo odklonil L3, 7, 9 a R2 do Barce a so zálohovými busmi jazdil medzi Važcom a VSS, križovatkou. Zriaďovať umelo priame autobusové linky na Jazero len preto, že čo keď raz vypadne električka je podľa mňa nezmysel.
Re #2484 Dopravák: Môj adrenalín je v pohode. Ale nehnevaj sa, zdá sa mi, že sa na vec dívaš veľmi povrchne. Furča je prístupná z dvoch smerov, pričom prepravné nároky sú v oboch prípadoch približne vyrovnané. Dá sa povedať, že počet cestujúcich v smere Nám. Maratónu mieru - Mier - Fruča sa rovná počtu cestujúcich v smere Nám. osloboditeľov - Sečovská - Furča. O severe niet čo diskutovať, trolejbusy zakonzervovali na niekoľko rokov súčasný stav, t.j. linka cez Mier na Lingov. Ale čo juh? Časť prúdu možno pustiť cez celú Furču po L18 a cez Mier na KVP, ale všetko určite nie (minimálne v špičke)! Takže niečo jednoducho musí chodiť z NO len na Furču a točiť sa teda kde? No na Exnárovej!

balky
-L3 by musela chodit minimalne v dvojnasobnych intervaloch,t.j. nahradzat aj L7.
-preniesol by si velku zataz na slucku na ZST. Neviem si predstavit, ako by sa ti tam otacali L3 a L2 minimalne dvakrat castejsie za hodinu ako doteraz.
-z No by si vytvoril jedno velke mravenisko. Predstav si rano, ako sa ludia po vystupeni z L3 masovo hrnu na zastavku pred Dargovom. Ta zastavka nie je na tolko ludi prisposobena.
preco sa kazdy pri redukcii dopravy zameria najskor na jazero? Myslim, ze toto sidlisko uz davno plati za svoju polohu. Neda sa obsluhovat z dvoch stran, a z liniek, ktore su uz aj tak otrasne, by kazdy este nieco obmedzoval, rusil. Ale uz pomaly niet co. Busy su tam podla DPMK zbytocne, lebo tam jazdia elektricky. Ale kto poradi ludom, ako ist rano do prace, ked elektricky z roznych pricin nejazdia?