Reply on: Vladimír #1766:
Keby si bol totálny laik z davu, tak mávnem rukou... Ale Ty, ktorý si úzko v styku aj s vedením DP a máš možnosť vidieť do mnohých záležitostí zo zákulisia, tak Ťa absolútne nechápem. Alebo Ťa za to platí nejaká skupina študentov?
O zneužívaní hovorí priamo Oddelenie dopravnej služby (ODS) DPMK a asi nie zo srandy sa snažili dohodnúť na časti bezplatnej prepravy na L15 a nahradení Optima busu za električkovú L5. Ja som si nič z prsta nevycucal a realita hovorila sama za seba.
Sám vieš veľmi dobre a aj na všetkých možných miestach bolo JASNE, ZROZUMITEĽNE A ZRETEĽNE vyznačené, že linka Optima slúžila LEN NA PREPRAVU ZÁKAZNÍKOV OBCHODNÉHO CENTRA! Že R-ky chodili vždy poloprázdne a Optima vždy preplnená, je tiež len náhoda? Len mi tu nezačni písať, že v tom čase boli príchody/odchody vlakov k Optima busu, lebo Ťa vysmejem. Tu nejde o to, že R1 ide raz za hodinu, ale o to, že 15 minút pred ochodom R1 a 15 minút po odchode chodila tá R1 stále poloprázdna, kým Optima večne natrieskaná.
Keby v Optima buse cestovalo toľko nakupovaniachtivých cestujúcich, celá tá kapacita by sa mala preniesť na L5. K čomu však došlo? Vidíme, že spojmi cestuje vždy do cca 20 cestujúcich. Práve preto prišlo vhod, že sú prázdniny, aby sa ukázalo, koľko cestujúcich reálne L5 bude využívať. Výsledok máš možnosť vidieť už 6. deň po sebe.
Čo sa týka výhodnejšej polohy, pre Jedlíkovu 5 je najvýhodnejšia dostupnosť k električkovej zastávke L5 a R (150m). Pre Jedlíkovú 7 a 9 je to zastávka Mikovíniho s dostupnosťou k zastávke autobusov L11, 17, 20 a 34 (tiež 150m). Jedlíkova 5 mala na zastávku Optima busu dostupnosť cca 200m a 7 s 9 cca 350m. Stodolovu som nikde nespomínal.
Ohľadne hodnotenia obsadenosti L5 študentami som si ešte nič konkrétne nedovolil hodnotiť. Som si vedomý toho, že veľa študentov ešte len príde, že mnohí nie sú ešte informovaní a že to chce čas. Ten posledný odstavec v príspevku #1762 je prorocký a som presvedčený, že sa aj naplní.
Sarko
Áno, definuje to TARIFA DPMK, ale tá je len výňatkom PREPRAVNÉHO PORIADKU. Nástup a výstup cestujúcich je spôsob vybavovacieho procesu a ceny cestovných lístkov je už samotná tarifa (tarifikovať=účtovať, spoplatňovať podľa nejakého vzorca-oblasti), do ktorej spadajú aj tarifné pásma. Toto sa naozaj nedá miešať. Predsa pásma II. a III. nie sú žiadne výnimky a vzťahujú sa na všetkých cestujúcich, ktorí sa v danom pásme nachádzajú!