ALCO a TBUS , presne o tom som písal už veľakrát... Máme nové vozy, ktoré ešte stále nejazdia - už niet z čoho asi tabule a označovače zobrat - niekto sa asi prerátal, ak plánoval zo stiahnutých (vyradených) busov montovat do nových systémom z voza do voza - no žiaľ, asi nevydalo ? ? , pritom sa aj prešlo na systém do nových klbových o displej menej - a stále nie dosť ? pričom stačilo tak málo - objednať tie vozy nové komplet aj s tabuľami ?
No a k rozlúčke som napísal tiež svoj názor - lúčime sa s niečim čo ešte stále nás vozí a to čo fakt nahradili nové SOR v prvej vlne (karosy harmoniky, IKarusy) to už je aj zoršotovane, s tým sa rozlúčit ani netrebalo.. ved načo! ? je to celkom logické všetko, tak sa niet čomu čudovať.. ? Sme na mrtvom bode ?
No a k rozlúčke som napísal tiež svoj názor - lúčime sa s niečim čo ešte stále nás vozí a to čo fakt nahradili nové SOR v prvej vlne (karosy harmoniky, IKarusy) to už je aj zoršotovane, s tým sa rozlúčit ani netrebalo.. ved načo! ? je to celkom logické všetko, tak sa niet čomu čudovať.. ? Sme na mrtvom bode ?
veteran
7.6.1944 – 54-ročná žena sa pošmykla pri vyskakovaní z idúcej električky neznámeho ev. č. na dnešnom Námestí osloboditeľov. Vo vážnom stave bola prevezená do nemocnice.
19.7.1944 – tragická nehoda #14 s hasičským vozidlom na rohu Komenského a Letnej ulice.
11.9.1944 – z električky neznámeho ev. č. s pripojeným vlečným vozňom vyskakovalo 11-ročné dievča. Pri vyskakovaní vypadlo zo schodíkov a bolo zachytné vlečným vozňom. Hlava dievčaťa sa zašprajcovala medzi kolesá a schody a súprava ju takto za sebou ťahala ešte 10–15 metrov. Zomrelo v nemocnici na následky ťažkých zranení. Nehoda sa stala na severnom konci Hlavnej ulice blízko Zbrojničnej ulice.
27.9.1944 – #16 na linke č. 3 zrazila na križovakte Kuzmányho × dr. Kostlivého cyklistu – železničného úradníka, ktorému spôsobila ťažké pomliaždeniny. V článku sa spomína, že tesne pred zrážkou sa mestom niesli tóny protileteckých sirén, ale nemali kolísavý tón znamenajúci nebezpečenstvo náletu.
Nehoda z 27.9.1944 je jednou z posledných správ o košických električkách. O pár dní neskôr prišla rekvirácia ?