Zavedenie nástupu všetkými dverami do vozidiel MHD

Pripravené sú aj ďalšie novinky pre cestujúcich.

Mesto Banská Bystrica informovalo o viacerých novinkách, ktoré od januára tohto roka čakajú cestujúcich v MHD.

Významnou novinkou je zavedenie nástupu do vozidiel MHD cez všetky dvere. Po novom bude pri každých dverách čítačka kariet, kde si cestujúci môže zakúpiť elektronický cestovný lístok dopravnou kartou. Dopravný podnik mesta Banská Bystrica informuje, že nástup všetkými dverami je povolený od 1. januára 2022.

„Zabezpečiť modernejšiu, bezpečnejšiu a komfortnejšiu verejnú dopravu pre cestujúcich je pre samosprávu prioritou. Počas januára budú vo vozidlách MHD namontované snímače dopravných kariet pri všetkých dverách. Cestujúci si po novom zakúpi lístok bezhotovostne priložením karty bez možnosti jeho tlače, čo prispeje k rýchlejšiemu a aj ekologickejšiemu cestovaniu. Výnimkou budú len predné dvere, pri ktorých bude snímač s tlačiarňou, určený pre tých, ktorí si chcú zakúpiť lístok v hotovosti, resp. potrebujú vytlačený cestovný doklad," uviedla hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová.

Vo vozidlách budú mať cestujúci po novom k dispozícii aj nabíjacie USB zásuvky, prostredníctvom ktorých si budú môcť dobiť svoje mobilné zariadenia. Vozidlá budú vybavené aj bezplatným Wi-Fi prístupom k internetu.

Mesto tiež informovalo o redukcii spojov MHD o 2 % od 9. januára 2022 v rámci zefektívnenia MHD. K redukcii došlo najmä na autobusových spojoch, ktoré sú súbežné s trolejbusovými, resp. prímestskými. Ďalej na spojoch, ktoré po sebe nasledovali v krátkych intervaloch a neboli využívané. U niektorých, najmä víkendových spojov, bola zrušená konečná zastávka na parkovisku Mičinská, resp. bola vynechaná zachádzka zo železničnej stanice na autobusovú,“ povedala Renáta Hláčiková, vedúca Oddelenia údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ v Banskej Bystrici.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
konečne...aj tak stále tisíc rokov za funkčnou MHD...
Reakcia na: MENDY #1:
Tie označovače predsa majú displej kde si tebou požadované údaje môžeš zistiť.
Možnosť platby za lístok platobnou kartou na tých novoosadených snímačoch nehrozí ani náhodou, všakže?
Ako zistím výšku zostatku na karte a platnosť karty ?
Prečo do nemocnice Mammacentrum sv. Agáty nezachádza žiadny autobus ?
V minulosti tam chodila linka č.33, teraz bude chodiť do Šalkovská, ale pre onkologických pacientov do Mammacentra nejazdí nič.