Cyklobus v sezóne 2021 (15.5. - 26.9.2021)

Bystrický cyklobus premáva aj v sezóne 2021 na 5 rôznych trasách

Ako každú sezónu od roku 2012, aj v roku 2021 premáva v Banskej Bystrici cyklobus.

Cyklobus ponúka aj tento rok 5 rôznych trás zo Strieborného námestia:

- na Hrochoť - Kyslinky (7:30) každú sobotu, so zastávkami žel. stanica mesto* (nástup s bicyklom len na prestup z vlaku, inak je s bicyklom potrebné nastúpiť už na Striebornom námestí), Čerín (na požiadanie) a Hrochotský mlyn (len pre peších turistov);

- do sedla Malý Šturec (7:45) každú nedeľu a sviatok (premáva aj 1. a 15. 9.), so zastávkou v Harmanci - jaskyňa (na požiadanie);

- na Donovaly (9:45) v sobotu, nedeľu a sviatok, so zastávkou na Starých Horách (na požiadanie);

- na Strelníky (12:45) každú sobotu, so zastávkou v Ľubietovej (len pre peších turistov);

- na Šachtičky (13:00) každú nedeľu a sviatok (premáva aj 1. a 15. 9.), so zastávkou na Ďumbierskej a Nemciach (na požiadanie).

* počas výstavby protipovodňového múru nie je zastávka žel. stanica mesto obsluhovaná

V sobotu premáva cyklobus na Hrochoť, Donovaly a Strelníky, v nedeľu a sviatok na Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky.

Cyklobus premáva počas víkendov a sviatkov od 15. mája 2021 do 26. septembra 2021, dopravcom je SAD Zvolen. V prípade nepriaznivého počasia cyklobus nemusí premávať.

Cena je 2 € vrátane bicykla (Hrochoť, Šturec, Donovaly, Strelníky), resp. 1 € vrátane bicykla (Šachtičky, Horný Harmanec, Staré Hory, Ľubietová, Čerín).

Viac informácií nielen o cyklobuse, ale aj o pripravovaných podujatiach a novinkách v regióne Stredné Slovensko nájdete na www.centralslovakia.eu/cyklobus/.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Zastávka na malej žel. zastávke na spoji na Kyslinky v sezóne 2021 nebude obsluhovaná z dôvodu výstavby protipovodňovej ochrany a s tým súvisiacich dopravných obmedzení.