Železničné Výluky v okolí záverom týždňa:
trať: 160 Zvolen – Košice
úsek Kriváň - Zvolen osobná stanica
vo štvrtok (13.10.) od 9.10 do 12.25 h
trať: 172 Banská Bystrica – Červená Skala
úsek Banská Bystrica - Šalková - Slovenská Ľupča
v piatok (14.10.) od 7.20 do 10.10 h
-do Šalkovej je možnosť využiť ako NAD, tak aj MHD linku č. 42, či prímestské linky 601456 (Môlča) a 601466 (Poniky cez Šalkovú), ako aj spoje smer Ľupča (po hlavnú cestu) ?
16.10.11 (nedeľa) vo ZV: presun hokejových fanúšikov BB cca 16:05-16:20 (príchod vlaku 15:57) zrejme už po moste (zdržanie), naspäť po 19:30, resp. podľa vývoja zápasu a pristavenia vlaku
"Obslužná komunikácia má viesť od Vozovne Kremnička na Pršiansku terasu s napojením na Stupy (Malachovská /teraz napojenie až na Ortútska/ cesta). Ďalšia cesta sa plánuje v TRASE Rakytovce, RD - Horné Pršany, farma. Všetky navrhované cestné komunikácie počítajú aj s MHD. Priamo na Pršianskej terase sú navrhnuté 3 nové zastávky MHD." - Už viem, kde presne ? http://www.uhabb.sk/nuplanbb2/go.php?kod_mapy=04_doprava1&nazov_mapy=Verejn%E9%20dopravn%E9%20vybavenie&vsize=400&hsize=600 (Úz.plán mesta BB návrh-výber mapy-verejné dopravné vybavenie)
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-53166110-zeleznice-obnovia-dalsie-stanice Je tam aj BB, ešte keby to tak mesto nejak rozumne skoordinovalo s dostavbou, resp. prestavbou AS aby sa pre blaho cestujúcich, tak by to bolo najlepšie čo by mohli urobiť, ale zo strany našich mestských úradníkov sa asi také niečo tažko dá očakávať.. ?
Spekulanti, tak vy tu chcete lacne listky kupovat???
Inak SparDay je vtipna vec, ludom co idu na lacnejsi listok (SparDay) umoznia kupit listok cez net a ludom co na drahsi (CityStar, alebo plne cestovne) nie. Logicke, nie?
kvorka, draxter: Už je zverejnená odpoveď na mestskej stránke na podnet ohľadom neoznačenia autobusu BB-716BE na zadnom čele. A naozaj, ak som dobre videl z diaľky, tak zadný EMTest na autobuse už svieti. V každom prípade, po napísaní tohto príspevku začal byť autobus označovaný tak ako treba, takže úlohu to splnilo.
Lebo modrogumne myslenie. Ked sme my urcili cenu za trasu A-Z, ako si ktokolvek dovoluje zaplatit menej naskladanim listkov A-B-C-Z?
Mimochodom, uz sa tesim najblizsie domov. Ceske drahy zlacnili v dosledku prichodu Jancuru na kolajnice trat do Ostravy. Ale Praha-Kosice cez Ostravu nezlacnili nijako, takze uz mi je jasne, ze nabuduce idem na usekove listky.
Ad #45564 mirkobb: Všimnite si na tomto obrázku http://img840.imageshack.us/img840/781/accep3.png vľavo od tej dopravnej tepny ten druh dopravy s tými výhybkami a zálivmi, vypadá to ako niečo na dráhe s magnetickými vanúšmi.. ? Sci-fi ako vyšité, ale zas na druhej strane žijeme v 21. storočí. ?
Však aj tabuľa "začiatok/koniec obce" Banskej Bystrice sa nachádza hneď za zastávkou na Mosadznej, a tiež je to nie viac ako 2 roky. Dá sa predpokladať, že výhľadovo sa urbanizácia bude ťahať smerom k Horným Pršanom. Druhá vec ale je, či vôbec niekedy sa vybudujú aj spomínané cestné prepojenia z Kremničky a Rakytoviec.
"Nový spôsob určovania cestovného je podľa dĺžky tarifnej vzdialenosti v kilometroch s odstupňovaním po jednom kilometri. Uvedená zmena systému odstráni možnosť ŠPEKULATÍVNEHO skladania cestovného," informuje v materiáli regulačný úrad. Na špekulovaní cestujúcich pri kupovaní lístkov osobný prepravca ročne strácal podľa odhadov okolo 126 tis. eur."
Nechápem, prečo sú cestujúci považovaní za špekulantov (a vedenie, lobby nie?). To, že im niečo uniká, mňa nemusí trápiť. Veď keď idem na dlhšiu trasu (BB-Šomoška), logicky som si kúpil spiatočné čiastkové úseky (BB-ZV 21 km 0.80€ relačná zľ. do 20 km), ZV-Fiľakovo (ZV-LC a LC-FI sa nedal pre krátkosť času a naspäť priameho spojenie FI-ZV), Fiľakovo-Šiatorská Buk., kde som vždy chytal hornú hranicu (posledný kilometer) nižšieho kilometrického pásma, tzn. sumárne ma to spiatočne vyšlo skoro o celé euro nižšie, ako priamy lístok, len sprostí (alebo ktorým je to jedno) by to nevyužili. A necítil som sa ako špekulant, ale ako logicky uvažujúci človek ?
Vyjadrenie k návrhu ÚPN ešte z roku 2008:
"Oproti súčasnému stavu je plánované pomerne rozsiahle rozšírenie urbanizovaného priestoru. Priamo úmerne je navrhnuté aj rozšírenie siete MHD vrátane zakreslených zastávok a spádových oblastí im prislúchajúcich.
12. Pršianska terasa
V lokalite Pršianska terasa sa plánuje rozsiahla stavebná činnosť. Urbanizovaná má byť najprv spodná časť terasy, neskôr sa má stavebná činnosť posúvať smerom k obci Horné Pršany. Plánuje sa tiež urbanizácia v priestore MEDZI Hornými Pršanami a Rakytovcami. V celej oblasti je navrhnutých niekoľko nových komunikácií. Obslužná komunikácia má viesť od Vozovne Kremnička na Pršiansku terasu s napojením na Stupy (Malachovská cesta). Ďalšia cesta sa plánuje v TRASE Rakytovce, RD - Horné Pršany, farma. Všetky navrhované cestné komunikácie počítajú aj s MHD. Priamo na Pršianskej terase sú navrhnuté 3 nové zastávky MHD." (kde presne?, Mosadzná jej jedna z nich?)
Napr. "Vlčia jama" (tuším priestor nad Mosadznou po oboch stranách nad rezervoárom, raz sa posunie aj tabuľa začiatok/koniec obce BB) - návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby, začalo územné konanie, minulý týždeň bolo ústne pojednávanie...+pokračovanie v lokalite "Piesky" (výbežok nad SOŠ a SPŠ stavebnou) http://www.prsianskaterasa.sk/images/stories/www/urbanisticka_studia_big.jpg (z 09/2007)
Okrem diviakov sa dá stretnúť aj iná zver, napr. statný jeleň s mohutným parožím (videný prednedávnom pri turist. chodníku Kremnička-Farma pod Pršanmni v lokalite Repkovská pod farmou na otvorenom lúčnom priestranstve pri tej navážke) ☺
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
brefos
Historickej stanici v Starej Kremničke hrozí zbúranie
http://ziar.sme.sk/c/6093443/historickej-stanici-v-starej-kremnicke-hrozi-zburanie.html alebo http://www.ozkamenica.wbl.sk/