Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: PIT #10630:
Keby netrpeli budapeštianskym syndrómom a stavali trolejbusy tma, kam patria, t. j. do kopcovitých miest, tak 15Tr vyjde bez problémov kamkoľvek.
Okrem toho, ak nevyjde na kopec klobása, mali poslať sóla v zahustenom intervale. Samozrejme na svoj účet. Ak som správne pochopil, jednalo sa o expresnú linku so zvýšenou tarifou. Tak by ma azujímalo, či aspoň za nekultúrne podmienky cestovania účtovali nižšiu tarifu?
Reakcia na: S499.1023 #10632:
trošku zjemni vyjadrovanie, lebo zachádzaš za hranice slušnosti diskusie...prosím.
Reakcia na: Danny #10631:
Jedno je isté, súťaž mala prebiehať úplne inak. Mesto malo dať CP, tarifu, požiadavky na vozidlá a potom prísť s výberovým konaním na to, kto toto zaistí najlacnejšie. Nie ponúknuť nejaké imaginárne peniaze a potom tu kupčiť s dvoma takmer rovnako pochybnými záujemcami.
Reakcia na: snopko #10624:
Zlepšenie MHD je osobný a krátkozraký cieľ? Keby som Vám teraz stál tvárou v tvár, tak zvolím veľmi tvrdé slová a nejaký ten výluičok slinných žliaz by sa akiste tiež našiel. Jediný na tejto diskusii, kto háji svoje osobné a krátkozraké ciele a to ešte nechutným spôsobom, hodným vysokopostaveného činiteľa veľkej politickej strany, je tu totiž nejaký Snopko...
Reakcia na: snopko #10624:

Ani o SAD ZV tiez nemam bohvieaku mienku (este pred cca 7 ci viac rokmi mali CP pisane rukou!) Viem, ze u nich plati (dobre ze nie) 1 autobus=1 linka. A intervaly tiez chabe. Do ZV obcas chodim...
Ale ani tie vase intervaly nie su zrovna terno (alá linka 22 -17 ci 18 minut, niektore 52, 56 minut ci 64 minut

Len tak mimochodom, ja podporujem trolejbusovu dopravu, som jej zastancom. Ale zase odtial-potial. Aby sa nou vsetko vydieralo... ?

Este ste mi stale neodpovedali na moju otazku ako chcete prevadzkovat dopravy z roku 2004 v roku 2006-stale cakam
❓
Reakcia na: snopko #10622:
chcel by som počuť odpoveď na túto kvízovú otázku: "Skúste hádať, prečo asi dnes boli vypravené hlavne krátke vozy? Prečo asi vozidlá meškali? Ak si neviete logicky odpovedať ani na takúto otázku, tak niet prečo reagovať."
Predpokladám, že dôvodom mal byť sneh a predpoklad, že sólo vozidlo si s nim poradí ľahšie. Niečo na tom určite bude, ale fakt je, že kapacitne pre rannú prepravnú špičku je takáto ponuka nedostatočná. A meškanie vozidlá naberú v takomto prípade v dôsledku nástupu len prednými dverami, kedy sa do plného krátkeho vozidla vždy nastupuje dlhšie, ako do kĺbového... Ľudia sa chcú odviesť rovnako, ale príde vozidlo s kapacitou menšou o 60 miest, takže podstatne dlhšie trvá, kým bojujú, aby sa do neho dostali a dlho trvá, kým sa zmiera so skutočnosťou, že sa do neho nedostanú a zmeškajú, čo zásadne znižuje kvalitu a dôveru v poskytovanú službu a ďalšiu stratu cestujúcich a tržieb.
Ale za predpokladu, že by kĺbové vozidlá nevyšli na kopec vôbec, je lepšie, ak ide aspoň sólo, ako by nešlo nič. Ale pri nedodržiavaní CP sa na to môže cestujúci i tak vykašľať a radšej ísť pešo, čo je nakoniec zadarmo a hlavne rýchlejšie! Riešením by mal byť tlak na to, aby cesty boli do 5:00 úplne zjadné (dobré, ale nereálne i u chodníkov), na čom opäť musí mať záujem aj mesto!
Reakcia na: snopko #10624:
Pán Snopko, prečo ste mi neodpovedali na emailom položené otázky? Prečo tu argumentujete spôsobom "A v Amerike zasa bijú černochov", vo Vašom podaní "SAD ZV je ešte horšia ako SAD BBDS"? Prečo nehanebne meníte názory a postoje každý deň?
V rozpore s LUKom a Kamim prehlasujem , že trolejbusov v BB je mi veľmi ľúto, rád by som obetoval za ich zachovanie Vás aj s pánom Kornietom, ale pokiaľ bude stáť voľba tak, že troeljbusy jedine za cenu zachovania Snopka a Kornieta, tak hovorím TROLEJBUSY NIE. Oni nakoniec existujú aj iní dopravcovia, ako SAD BBDS a SAD ZV.
Aj Vaša arogantná odpoveď diskutujúcemu Dannymu svedčí o tom, že nemáte na svojom poste čo hľadať. Potenciálony cestujúci je totiž potenciálny zákazník vášho obskúrneho podniku a preto sa Vy k nemu musíte správť maximálne slušne, aj keby Vám úplne neoprávnene nadával do neviem čoho. Pokiaľ sa nenaučíte toto, nájdite si miesto, kde nebudete prichádzať do kontaktu s ľuďmi.
Expresne linky je problem uz od zavedenia niesu schopni uspokojit zaujem hlavne ranajsie spoje zo Sasovej, ale to oni dobre vedia no aj tak s tym nic nerobia, myslim ze keby sa snazili a tlacili by na mesto a vyssie miesta, dnes uz mame v uliciach miesto Ikarusov aspon 2 klbove nove Karosky.
Reakcia na: snopko #10624:
pri porovnaní by som sa v prípade BBDS určite neohradzoval Vami vymenovanými ukazovateľmi.
V každom prípade súhlasím, že je absolútne nemiestne čo i len spomínať rušenie trolejbusovej dopravy, naopak ma zaujíma, kedy bude konečne po 17 rokoch táto dráha dostavaná do podoby, kedy bude možné ju efektívne využívať a súčasne tak optimalizovať i celú sieť MHD, ako nutnej podmienky pre jej realizáciu.
Reakcia na: Kami #10618:
Ak som to správne pochopil, jednalo by sa o nepravidelnú dopravu - na tú nepotrebuje prevádzkovateľ licenciu (bolo by to to isté, ako momentálne HS) a cena by bola dohodou.
Druhá vec je pravidelná doprava, u ktorej by bolo nutné udeliť licenciu, ale výška cestovného by bola regulovaná v zmysle platného cenového výmeru (podľa súčasného by bola maximálna cena 15 Sk), ktorý je platný pre všetkých bez rozdielu a neviem sio teda predstaviť, ako by mohlo mesto schváliť diferencovane 50 Sk.
Reakcia na: snopko #10624:
Odbornost uz isla stranou. Ked Vas sef vyhlasil ze mate najmladsi a najmodernejsi trolejbusovy vozovy park. Taki odbornici nemaju co pracovat v doprave...
Reakcia na: Danny #10623:
Ak niekto chce obetovať trolejbusovú dopravu len pre dosiahnutie osobných, resp. krátkodobých a hlavne krátkozrakých cieľov pri skrývaní sa za čiastočné zníženie nákladov (potreba SAD ZVOLEN je dotácia 39 500 tis. SK), tak tu asi všetka odbornosť ide stranou.
A ešte Vám pri porovnávaní prevádzkovateľa odporúčam cestovať aj do Zvolena. (cestovné poriadky, intervaly, vozidlový park, vývesky atď)
Reakcia na: snopko #10622:
Ano, dnes snezilo. To je pravda (ako som to uvadzal). Lenze nesnezi uz 2 tyzdne vkuse...

Ako chcete od januara 2006 prevadzkovat CP z roku 2004 s takym poctom klbovych autobusov?
Reakcia na: Danny #10616:
Skúste hádať, prečo asi dnes boli vypravené hlavne krátke vozy? Prečo asi vozidlá meškali? Ak si neviete logicky odpovedať ani na takúto otázku, tak niet prečo reagovať.
Nie je trochu komicke, ked linka ktora chodi dvakrat za hodinu ako L90 je "harmonikova"? Nebolo by lepsie, keby chodila solo raz za 20minut alebo 15minut?

Nedostatok vodicov? Ja som pocul, ze na Slovensku je 15% nezamestnanost a podla urcitych sudruhov este vyssia.
Kami: s touto Tvojou vetou zásadne SÚHLASÍM!
Reakcia na: Danny #10617:
s poslednou vetou zasadne nesuhlasim! Zdaleka nie su vycerpane vsetky zakonne prostriedky na zjednanie napravy!
Reakcia na: PIT #10615:
ked si to obyvatelia objednaju a hlavne ZAPLATIA, preco nie? Ked taku sluzbu neponukne DP a nezaplati mesto, mozu si to urobit vo vlastnej rezii. V tom pripade by mesto len udelilo pripadnu licenciu a schvalilo max. cenu - aj 50 Sk.

Re #10616 Danny: ze to chodilo dovtedy, neznamena ze sa nemohol vyskytnut problem neskor - pri Parku, ci pod nemocnicou.
Ak je v jeden den vypravenych 5 solo vozidiel na klbove poradia (dnes), niekde sa stala chyba ...
Kedze nie su ani vodici, nie je ine riesenie ako vytiahnut peniaze z kesene a zohnat nahradu.
INFORMACIA O SPOLOCNOM POSTUDE

Kedze sa asi tak skoro nedockam odpovede na moj e-mail od Ing. Snopka, chcem vas, priaznivcov MHD poziadat o spolupracu.

Dna 13.12.2005 bude mimoriadne rokovanie MsZ v BB, ktoreho bodom bude vyber uchadzaca na prevadzkovanie MHD v nasledujucich rokoch.
V ramci coho sa stretnu na pode MsU, na rokovani MsZ OBIDVAJA ZAUJEMCOVIA O PREVADZKOVANIE MHD: BBDS i SAD ZV. A poslanci maju formou odporucania instrovat primatora, ktoru spolocnost ma vybrat.

Rozpraval som sa s Ing. Dureckom, ktory by rad moje pripomienky k doprave chcel vclenit do materialu pre poslancov (aby mali vacsi prehlad pri rozhodovani)
Preto vas vyzyvam, aby ste mi sem, do diskusneho fora, na imhd alebo na moj email, posielali STRUCNE pripomienky k sucasnemu prevadzkovatelovi MHD, co zle robi, ake su nedostatky v MHD (ako aj navrhy na nove zmeny v doprave-toť moj dodatok)

Takymto sposobom mozeme napomoct k rieseniu neunosnej situacie v MHD, k zmene prevadzkovatela

P.S.: Nic nie je dokonale. Budeme asi musiet obetovat trolejbusovu dopravu pre normalizaciu podmienok v MHD
Vazeny Ing. Snopko, cela vasa doprava je v Bystici o hovne!
Preco????!!!
Rano som potreboval ´obetovat´ otca MHD, lebo som ho rano nemohol odviest autom. Nabuduce, nech by sa dialo cokolvek, sa uz na Vas spoliehat nebudem. Ano, rano snezilo, to je pravda. No ja som sledoval situaciu z okna (vyborny vyhlad) a vsetko ako-tak chodilo (20, 24, 90, 91, 25...)

6:43 Karpatska, smer centrum
91-tka niekde v riti (prizvukujem, ze dovtedy 25-ky a 91-tky ako-tak chodili)
PODCIARKNUTE A ZHRNUTE, TYM SMEROM MESKALI V TOM CASE ASI POL HODINY!!! (spoj 24-ky v tom case ISIEL) A tak sa otec dostal do nemocnice az o cca 3/4h neskor

Tomuto hovorite doprava?! Strcte si ju niekde...

Len tak pre zaujimavost:

1. Rano som videl 3 male Karosy! (linky 24, ten orandzovy bus, linka 90 a aj linka 91!!!)
2. Cestovne poriadky na zastavkach Sasova, ihrisko NEBOLI umiestnene

3. Ked maju problemy s klbovymi autobusmi, napadlo mi 1 riesenie: co tak vyuzit nie vzdy 100% vytazene spoje linky 22-tie co idu cca 6 min. podla grafikonu za inym spojom linky 22 a tam pichnut PROVIZORNE, v case vypadku, SOLO bus? (napr. 6:31 alebo 6:58 /7:21+7:53 ha? (casy pre zastavku Dumbierska, MS)

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.