Rekonštrukcia sa robila jedine v Čremošnianskom tuneli, tam sa znižovala niveleta. Okrem toho sa rekonštruoval ešte Uľanský tunel I. (nad Uľankou) ale ten kvôli odvodneniu a sanácií svahu, keďže celý svah nad tunelom je nestabilný. Ostatné sa významne nerekonštruovali.
Papuľovanie vedie kľudne až k občianskej vojne.
A k prierezu - ak na to chceš eurofondy, musíš to dať do nákladných koridorov a mať profil minimálne UIC GC.
Mne sa tak zdá, že niveleta koľaje sa znižovala len vo vrcholovom Čremošnianskom tuneli, a to počas rekonštrukcie (1989-1993). O rekonštrukcii ostatných tunelov neviem.
Neviem, ako to presne s tymi prierezmi tunelov je, ale domnievam sa, ze v 80-rokoch sa znizovala niveleta kolaje v tuneloch prave kvoli elektrifikacii, hoci podla novsich noriem to uz zrejme zase nevyhovuje. Ak niekto vie viac, nech napise.
No a ak to bolo OK v 80-tych rokoch, znamena to zrejme, ze by to bolo na nejaku vynimku z noriem realizovatelne aj dnes.
Profil trate nahrava elektrifikacii, otazka je, ci je pocet vlakov dostatocny (10 parov rychlikov, asi 4 nakladne vlaky + v severnej polovici este 15 parov osobakov).
K bodu 2 - "papulovanie" rozhodne nevyvazi vsetky nevyhody. Teraz sa papuluje na EU.
Ešte vo štvrtok (14/07/16) keď som išiel 26-kou 11:20 zo zastávky Rudohorská horná, tak za Námestím slobody sa vodič nejak pozabudol a neodbočil na križovatke doprava, ale išiel rovno ako napr. 20-ka a 28-ka, čiže potom sa musel vracať popri žel. stanici. ?
Ono je to všetko trochu zložitejšie, drôtovať každú riť tiež nie je žiadny dopravný idealizmus ale len a len výsledok lobbingu EŽ. Na trati MT - BB, pokiaľ viem, nie sú vyhovujúce prierezy tunelov pre elektrizáciu. To sú miliardové investície, ktoré sa nikdy nevrátia a za ktoré by sa dali z iného vrecka nakúpiť obrovské množstvá moderných dieselových jednotiek. "Rozbitie republiky" pokojnou cestou bol dar z neba, akokoľvek som bol vtedy proti. Konečne nemajú Slováci dôvod papuľovať, že robia na Čechov a Česi, že živia Slovákov.
Ako problem vidim aj to, ze na 20km trati kazdy vlak krizuje protiiduci vlak, niektore vlaky aj 2x a potom sa prenasaju meskania a doprava je pomala a nespolahliva. ZSR tvrdi, ze na zdvojkolajnenie je tam malo vlakov, ale neviem, kolko by ich tam malo byt, aby to stacilo na zdvojkolajnenie podla ZSR?
Tiez by stalo za uvahu elektrifikovat trat BB-MT.
Napriklad v Cechach chystaju rozsiahlu elektrifikaciu: http://ekonomika.idnes.cz/stat-chysta-elektrizaci-dalsich-trati-dxv-/eko-doprava.aspx?c=A160715_173310_eko-doprava_suj
Len na Slovensku sa nic nedeje. Skoda, ze sme si nechali rozbit republiku. Mohlo to vyzerat inac.
To ze nie je priamy vlak ZV-MT neznamena ze neexistuje suprava, ktora ma taky obeh
Problem s bagetami na linkach BB-ZV je ze vytvaraju zacarovany kruh. Mame prazdny vlak? OK, kludne dajme bagetu aj pod draty, ale potom necakajme ze ta zeleznica bude atraktivna (lebo to bageta z podstaty veci nie je) a ze niekedy tam budeme mat dovod nasadit nieco normalne..
1) Stavať elektrickú súpravu o kapacite bagety nemá podľa mňa zmysel, minimum by bol nejaký elektrický tetrapak.
2) Viem, že klasické súpravy ťahané dieselom vyzerajú zvrhlo ale pokiaľ viem, je to preto, že vlaky pokračujú na Martin a depo je vo Zvolene.
To by som sa moholv ktoromkoľvek meste rozčuľovať, že pod trolejom alebo súbežne s električkou ide autobus.
že nie je nič iné viem, ale čo sa preto robí, aby bolo? v iných krajoch sú tu elektroposchoďáky, pušpuly či 861, ale v BB nič. dokonca aj ucelené Os súpravy ťahajú dízle namiesto laminátok či niečoho nebodaj ešte lepšieho. a to ma utvrdzuje v tom, že rekonštrukcie radu 810 na novšie a novšie hovadiny miesto normálnych vlakov a súprav nemá logiku rovnako, ako pompézna elektrifikácia ZV-BB, kde nemá čo jazdiť ?
netušil som, že ošupné je rovnaká suma, mal som zato, že je nižšie
Tak zase poďme na to objektívne: Čo je zlé na bagete pod drôtmi, keď elektrická jednotka podobnej kapacity nie je k dispozícii? To tam má lietať prázdny Jánošík, zbytočné desiatky ton železa len aby sme boli pseudoekologickí?
2) Aká pokuta? Ak myslíš prirážku za jazdu dieselom pod drôtom ("očadné"), tak vedz, že presne tá istá suma sa platí za použitie trakčného vedenia ("ošupné").
+ prestupne cestovne
+ zrychlenie odbavenia (ziadne prikladanie karty ani preukazovanie sa pre ludi s uz platnym CL, napr. PCL, SMS listkom, ci prestupnym listkom v pripade jeho zavedenia; zrusenie tlace JCL z karty)
úroveň myslenia a lá 1974 sa nedá u štátneho molocha, večne tunelovaného (tunelujúceho?) zmeniť zo dňa na deň - najmä keď vidíme, akú úroveň tu máme: ZV-BB elektrická lokomotíva len na R vlakoch, veselo sa tu premávajú bagetky a škatule pod drôtmi, čiže ešte sa za to platí pokuta že dízel pod drátmi, ale to súdruhom na Rožňavskej nevadí....lebo tam ani nedovidia (vlastne ani na špičku nosa). A práve preto nám treba takých ako RJ a LeoExpres, aby sa ukázalo, ako nekoncepčné to tu je a čo všetko môže fungovať, čo dosiaľ nefungovalo ?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.