Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: slovak2018 #55740:
No tiež nechápem na čo robili GO na 1528 keď poriadne ani nejazdí, však von z vozovne nevyšla už viac než rok...
Reakcia na: slovak2018 #55737:
Áno, dodnes by mali byť na Sásovskej ceste stĺpy trolejového vedenia.
Reakcia na: mar.6265 #55739:
Tak u nás po rokoch máme na podniku poriadneho človeka👍ktorý neprišiel len po peniaze, ale aj niečo pre nás urobil.
Reakcia na: mar.6265 #55738:
Áno, však bryndziari to nemôžu dopustiť aby prišli o zisky... najradšej by boli keby bola možnosť zlikvidovať celú sieť...
Tie parciálne TB by nemali mať problém odjazdiť 10 km bez trol.siete. Navyše v dnešnej dobe, kedy sa hľadí na ekológiu a bezemisnú prepravu mať takéto mašiny a nepoužívať ich... Nedokážem sa zbaviť pocitu, že to ani rozvíjať nechcú. Linka 2 už dávno mohla byť predĺžená po Badín, mohli kľudne jazdiť na THK, do Rakytoviec, Podlavíc, do Sásovej...len to by niekto musel chcieť.
Ja som tou obnovou vozového parku myslel aj nejakú starostlivosť o vozidlá. Vyblednuté, dobúchané a miestami aj hrdzavé trolejbusy, ktoré nám jazdia po meste za 4€ na km...Hlavne, že 1528 sa leskne na vozovni po GO a vonka sa pozrela asi 15-20 krát. Jasné, že je to do premávky už asi nepoužiteľný stroj, keď nie je NP. Keby tie peniaze radšej šli len do takej blbosti, ako sem tam umyť tie tbusy, doplniť im klímu. A nie do GO 15Tr, o ktorej sa vedelo, že nemá význam. 2 veterány snáď stačia aj ako autoškola aj na veteránske jazdenie.
V Žiline majú tiež nové vozy, teraz rozbiehajú obnovu vozovne a u nás tie trolejbusy fakt chátrajú, všade sú poškriabané a obúchané, o laku ani nehovorím.
S tou kvalitou vozového parku je to pravda, myslím, že nejaká obnova by sa mala spraviť. Iné dopravné podniky využívajú eurofondy na obnovu parku, v Bratislave sa chystá rozšírenie siete a kde to nie je možné sa dávajú parciálne, čo by sa do Sásovej mohlo kľudne zaviesť, len ZV by stratil výkony, myslím, že najradšej by chceli znovu trolejbusy zrušiť
Reakcia na: Žilinský Karosák #55733:
Rozšírenia trate sa pri tomto vedení asi nedočkáme. Oni nedokázali od 2018 ani nájsť využitie pre tie parciálne trolejbusy. Mašiny za pol mega a robí to tak záložáka.
PS: opravte ma ak sa mýlim, no nebola trať na Sásovú už v štádiu predprípravy? Že vraj trakčné stĺpy už osadené boli, neviem čo je na tom pravdy.
Reakcia na: Jano14 #55732:
áno,ale klíma v ňom nejde aj tak.
Reakcia na: S3dmoBB #55729:
v 2015 bol dodaný len jeden kus,nie dva kusy.
Reakcia na: slovak2018 #55728:
Tak pokiaľ tu budú naďalej jazdiť bryndziari, dovtedy sa tých ojazdenín zo Zvolena a z prímesta nezbavíme. Bohužiaľ mesto nerobí skoro nič pre lepšiu MHD.
Reakcia na: S3dmoBB #55729:
Aktuálnou témou by mala byť trolejbusová trať do Sásovej a nákup kĺbových tbusov pre túto trať.
Reakcia na: S3dmoBB #55730:
Klimatizovaný je len jeden z nich. Je to 3203 pôvodom z Brna.
Reakcia na: S3dmoBB #55729:
Karoséria SOR má životnosť 14 rokov, väčšina krátkych má rokov 13. Poopravím sa, plánuje sa nejaká investícia do vozového parku? Väčšie opravy/doplnenie práve klimatizácie...
Práve som našiel zmluvu na poskytovanie MHD, píše sa tam priemerný vek trolejbusov maximálne 14 rokov. Čiže nejakú menšiu obmenu v jednotkách kusov by som možno v priebehu niekoľkých rokov aj očakával.
A sorry zabudol som v rokoch 2018-2020 ešte 3 krátke duobusy, rok výroby 2017, tie by mali byť klimatizované myslím. A opravujem v roku 2015 len 1 30Tr nie 2. Ostatné platí ako som písal 🙂
Reakcia na: slovak2018 #55728:
30Tr boli dodané 2010-2011 a 2 kusy 2015, 31Tr boli všetky dodané 2015. Životnosť trolejbusu je minimálne 15 rokov, optimálne 20 rokov. Určite to nie sú šroty a prečo by mali byť za životnosťou? Obnova práve trolejbusov určite nie je aktuálne téma.
Zdravím,
už dlhšie som sa chcel opýtať, plánuje sa konečne nejaká poriadna zmena vozového parku v BB, najmä vozidlá DPMBB? Totiž, sporadicky MHD v BB využívam a teda tá tunajšia zbierka vrakov je na zaplakanie. Viem, že prebehla súťaž na dopravcu a je aj nová zmluva. To si mesto nepožadovalo nejakú väčšiu zmenu vozového parku?
Ex zvolenské Citelisy v rôznom štádiu rozkladu, pár kusov z 2009 a ojazdenky z medzimesta kryjú značnú časť autobusovej výpravy aj na hranici životnosti/po životnosti. Autobusová časť je relatívne zachránená novšími Iveco Urbanway ale trolejbusy? Krátke 30Tr takmer všetky po/na hrane životnosti, bez klimatizácie...Plánuje sa vôbec nejaký nákup nových trolejbusov?
Ďakujem za odpovede.
Reakcia na: Žilinský Karosák #55726:
Mám trolejbusy 2001, není problém poslat, napište mi zprávu na mejl u zprávy níže (nebo služební jízdní řády dva roky staré mohu poslat)
Reakcia na: Zdeněk #55725:
Tak mne by stačili CP zo Žiliny😁 aktuálne nie som doma tak ešte ich nemôžem poslať ale do konca mesiaca by už mali byť zaslané.🙃
Reakcia na: Žilinský Karosák #55723:
To by bylo ještě lepší ☺️ můžeme se domluvit na zaslání? Případně co za to můžu poslat já? ☺️

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.