Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: kvorka #55434:
jazdí.
Ešte stále MHD v starej Sásovej nejazdí po svojich trasách?
Reakcia na: BB-Schuhu #55432:
Kým sa Nosko poobzera a zistí, že aj MHD, bude aj október. Snáď mu to ľudia spočítajú, aj s tým predlžovaním zmluvy na priamo aj s tou akože súťažou a podmienkami výsostne pre jedného dopravcu.
Bol som sa pred chvíľou pozrieť ako to vyzerá v Starej Sásovej. Stavebné práce sú už ukončené, na Sásovskej ceste je v celej dĺžke až po zvonicu položený nový asfaltový koberec (po krajoch vozovky ostala dlažba - chodníky) a cesty sú prejazdné bez obmedzení. MHD však naďalej premáva po výlukových trasách. Som zvedavý, kedy sa linky vrátia na pôvodné trasy a ako dlho to bude trvať.
Reakcia na: BB-Schuhu #55430:
Ako by to tu mohlo byť, keď sa zase nedodržuje zákon a oznam sa vyvesiť v deň výluky....kokos to je demencie. Predpokladám, že ako obvykle maslo Noska, lebo dopravcom to asi 10 dní vopred vedieť nedali,hoci vec vyžaduje stavebné povolenie a predchádzajúcu súťaž...Blbotin nad Hronom.
Nebolo to tu spomenuté - od pondelka 12.9.2022 je výluka, počas ktorej zastávky Stará Sásová, Hlboká a Garbanka nie sú obsluhované. Výluka sa dotýka liniek č. 29, 80 a 100.
https://www.dpbb.sk/aktuality/clanok/docasne-zrusenie-obsluhy-zastavok-stara-sasova-hlboka-garbanka-v-oboch-smeroch
Reakcia na: draxter #55428:
ZV-314BI,ZV-308BI,ZV-356BI z kĺbových behajú a z krátkych behajú ZV-172BH a ZV-367BI na TD. ZV-173BH je jediná krátka Karosa na autobusových linkách.
Reakcia na: roman85 #55427:
Nie, veď aj tento týždeň jazdila ZV-314BI čo som ja videl na linke 21. Určite bola vonku i ZV-367BI i ZV-172BH na trolejbusových linkách.
Prichodom tych 2 dverovych srotov citelisov zo zvolena definitivne skoncila era legendarnych autobusov karosa v mhd bb ? Tie jazdiace sroty citelis hrkotaju ako detske hrkalky a komfort neni ziadny , skoda ze sad zv na mhd nezaobstaral iveco crosway ,
Konečný návrh GVD 2022/2023 je zverejnený:
https://www.zssk.sk/wp-content/uploads/2022/09/20220902_KonecnyKCP-SK_2022-2023.pdf

Prináša radikálne zmeny, aj do regiónu Banskej Bystrice. V tejto chvíli ich nejdem komentovať, každý si môže urobiť komparáciu so súčasným GVD sám.
Rád by som dal do pozornosti zmätky okolo zastávky Tajovského, park (smer ŽST). Táto zastávka bude preložená do novej polohy povyše Ekonomickej fakulty, výstavba začala už začiatkom roka 2022 a napriek avizovanému termínu dokončenia v mesiacoch apríl - mája, doteraz zastávka neslúži svojmu účelu. Je škoda, že sa nová zastávka nestihla sprevádzkovať pred začiatkom výstavby okružnej križovatky pri mestskom parku. Vyhli by sme sa tak chaosu, ktorého sme svedkami.

Ak by sa obe stavby časovo skoordinovali, nebol by vznikol problém, ktorý spočíva v tom, že súčasná zastávka Tajovského, park v pôvodnej polohe nebola oficiálne zrušená ani premiestnená, no nachádza sa už v "stavebnej zóne" za svetelnou signalizáciou. Táto skutočnosť má za dôsledok, že vodiči linky č. 34 vykladajú cestujúcich na výstup ešte pred zastávkou počas čakania na zelenú. Bol som veľakrát svedkom, že vodič už potom na stále oficiálnej zastávke nezastal, napriek tomu, že tam čakali cestujúci na spoj linky č. 34. Toto sa opakuje denno-denne posledné 4 týždne.

Kto urobil chybu? Cestujúci? Vodič? Cestujúci čakal na riadne určenom mieste, keďže táto zastávka nebola zrušená ani premiestnená. Zase z pohľadu vodiča, ak by na zastávke zastal, dostal by sa do červenej (avšak už za svetelnú signalizáciu) a musel čakať znova na uvoľnenie cesty. Ten problém nemusel vôbec nastať, ak by sa stihla sprevádzkovať nová poloha zastávky ešte do začiatku augusta.

Oproti tomu, bolo však ohlásené premiestnenie zastávky Tajovského, park (smer Podlavice). A to aj napriek tomu, že tam žiadne stavebné práce neprebiehajú ani o žiadnych neviem. Dokonca zo stabilného označníka boli demontované vývesky s CP a premiestnené na dočasný označník, ktorý je umiestnený hneď vedľa toho riadneho. Aký to malo zmysel? Napadla mi však myšlienka a mám podozrenie, či túto výluku niekto pekne "nedomotal" a nemalo sa jednať o premiestnenie zastávky v opačnom smere. Sledujeme tak situáciu, že výluka je tam kde by nemala byť, ale nie je tam, kde by byť mala. Mačkopes ako v Kocúrkove..
Na malej stanici vraj nejakých dvoch pobehujú ich pomatencov zrazil vlak...to akože na jednej koľaji dokáže nejaký idiot nepozuit podchod? Či alkohol...
Má držiteľ dopravnej zľavovej karty (darca krvi) zľavu na cestovnom v autobusoch z Banskej Bystrice do Zvolena a späť? Ak áno, kde zistím cenu takéhoto cestovného lístka?
V stredu 17. augusta 2022 o 16:00 hod. sa v Cikkerovej sieni Radnice na Námestí SNP 1, uskutoční verejné prerokovanie Plánu udržateľnej mobility funkčného krajského územia krajského mesta Banská Bystrica.
https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2022/proces-skvalitnenia-dopravy-v-ramci-planu-udrzatelnej-mobility-postupil-do-dalsej-fazy-mesto-o-pomoc-ziada-obyvatelov/
Reakcia na: kvorka #55405:
Čo máš proti tým stĺpikom ? Vytváяajú zaujímavý prvok na veľkej betónovej ploche.
Začala sa výstavba malej okružnej križovatky pri mestskom parku na križovatke s Tajovského ul. Od dnešného dňa je na mieste dočasná svetelná signalizácia.
Od 2.8.2022 budú sprevádzkované obnovené zastávky Partizánska cesta, SVP a Lazovná (v oboch smeroch):
https://sadzv.sk/obmedzenia/od-2-8-2022-utorok-v-banskej-bystrici-opatovne-obnovene-zastavky-partizanska-cesta-svp-lazovna-smer-severna-ulica-a-lazovna-smer-strieborne-namestie/

Rovnako od 2.8.2022 bude presunutá zastávka Úsvit (smer Okružná, Wolkerova) do náhradnej polohy asi 30 m proti smeru jazdy.
https://www.dpbb.sk/aktuality/clanok/docasne-zrusenie-zastavky-usvit-smer-wolkerova-okruzna
Dal by som do pozornosti aj zastávku Námestie slobody (smer Sásová). Vďaka novému vodorovnému dopravnému značeniu došlo k skráteniu zastávky asi o 10 m. Ak chce vodič autobusu/trolejbusu toto dopravné značenie rešpektovať, tak môže zastaviť najbližšie cca 10 m od označníka, bližšie k označníku už nie. V opačnom prípade by vozidlo zasahovalo do vonkajšieho jazdného pruhu (tie sa posunuli kvôli tomu novému ostrovčeku pri prechode pre chodcov). Tešíme sa síce z nového asfaltu, ale za cenu výrazného skrátenia kľúčovej zastávky MHD a nepribudol ani kasselský obrubník (hoci toto nebola oficiálna rekonštrukcia zastávky, iba obnova povrchu vozovky, nič viac). Aj takúto príchuť majú opravy ciest v BB, ktoré vyzerajú na prvý pohľad pekne...
Reakcia na: PIT #55415:
Videl si pseudozastavku s vodorovným pseudoznacenim Kremnička, vozovňa smer Rakytovská?

Už vôbec ani nespomínam, že pri výmene povrchu mesto BB nevzniesli požiadavku na kasselske obrubníky....

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.