Reakcia na: Bystrican #7397:
Ja neviem, či podaktorí ľudia už úplne strácajú zdravý úsudok, ale toto už je fakt silné vyjadrenie. To, že dopravca nie je schopný zabezpečiť kvalitnú prepravu s dostatočnou prepravnou kapacitou neznamená, že ľudia prestanú mať potrebu premiestňovať sa. Hádam sa nemajú študenti rozhodovať, či budú študovať v BB podľa toho, či je tu dopravca schopný zabezpečovať dopravu tak, aby boli obyvatelia trvalo žijúci v meste s ňou spokojní. Inak toto je v priebehu dvoch dní už druhý úplne chorý názor (včera marosov príspevok #7374). Naopak pekne to napísal Kami v #7395. Je chybou vlády, že pri stanovovaní veľkostného koeficientu pre rozdeľovanie daní zabudla na to, že vo veľkých mestách je kumulovaná vyššia občianska vybavenosť, ktorá má slúžiť pre tisíce ľudí zo spádovej oblasti mesta a teda je logické, že budú do BB jazdiť za týmito službami, keďže musia.Na záver síce trocha expresívne, ale Ty tiež žiješ dobrovoľne... Inak ak by si mal záujem, môžeš takisto študovať na vysokej škole - len či by si vôbec splnil kritériá na to, aby Ťa tam prijali...
Trasu linky 5 by som vylepsil takto: Namestie Slobody (bez ZSR), Hustak, USVIT, Mladeznicka, jej spojka s Polnou, Polna, Sladkovicova. A potesili by sa aj Foncordania!
Danny
Byvaly nocny bus som videl opat (23:41 prechadzal novovybudovanou spojkou medzi Dumbierskou a Ssovskou cestou).
Cize ak sa nemylim, tak takto premava kazdu noc. Len sa mi zastavuje rozum pri pomysleni (kedze premava), preco sa MHD takto vedome obera o zisky z nocnej linky (kedze asi chodit musi, asi zvoz vodicov). Nebolo by vyhodnejsie ozeliet dakych 15 minut a napisat to do cestovneho poriadku?
Este k tym nocnym busom. Mohlo sa pouvazovat aspon trochu nad tym a ponechat aspon 1 takyto spoj cca o 00:45 od Slovenky (...by startoval vo Vozovni, cez Foncordu, Sasovu a Rudlovskou na Nam Slobody, byvale Tesco spat do Vozovne)
Este mala zaujimavost. Vecer som videl pripravovane opatrenia k navsteve Bush-Putin v Blave. Bol tam aj odkaz o fungovani MHD. Co myslite, aka tam bola odporucana stranka? ?
Jasne! www.imhd.sk ? (ako jedina)