prosim vas neviete nahodou aku primernu meskaciu dobu ma 34 autobus, lebo minule som na nu cakal asi 10 min co mala meskanie, dakujem ? ? ?
Aj teraz má napr. L25 čas na obrat na Starohorskej 2 (slovom DVE) minúty...
PIT
Čo sa týka evidenčného cestovného, systém firmy EMtest, ktorý je inštalovaný vo vozidlách MHD v BB umožňuje vedenie evidencie cestujúcich prepravovaných bezplatne jednoduchým úkonom, kedy vodič stlačí jedno tlačidlo a takéhoto cestujúceho zaeviduje. To potvrdil i generálny riaditeľ BBDS na zasadnutí MsZ. Takže čo sa týka evidencie, žiadna platba nie je potrebná. Stačí len, aby vodiči svedomito evidovali týchto cestujúcich i keď je nutné podotknúť, že už v súčasnosti je na nich kladené množstvo úloh, ktoré by vodič vozidla nemal vykonávať. To je ale zásadný problém dopravcu a je neskutočné, že sa ako rukojemník opäť berie cestujúci - i keď už len potenciálny.
A či je takéto cestovné adekvátne? Ja hovorím, že nie. Pri platbe ďalšími cestuujúcimi musí byť tlačený cestovný lístok, čím dochádza k rýchlejšej spotreby kotúča v tlačiarni pokladne a teda i častejšej potreby jej výmeny počas jazdy. Rovnako sa opäť predĺži čas nástupu o tarifné vybavenie týchto cestujúcich, čo opäť zníži cestovnú rýchlosť všetkých cestujúcich