Aj ja by som rád pridal pár postrehov k cyklobusu. Bol som aj ja s dvomi kamarátmi čakateľmi na cyklobus, ráno som ich naháňal, aby sme boli na zsatávke aspoň 20 minút pred odchodom. Ešte, že sme tam boli, lebo tí čo prišli okolo 9:00, už nemali istotu, že ich autobus zoberie. Dvaja šoféri sa snažlili na prívese využiť každé miestečko, kde dať bicykel. Asi po cca 40 minútach nakladania chýbalo miesto ešte pre 3 bicykle, ktoré našťastie našli miesto v kufri. Na striebornom námestí čakal jeden cyklista, ktorý musel mať dosť pevné nervy. Povedal, že autobus do LM zobral asi 5 cyklistov. Ostatný sa vybrali po svojej osi, podľa zmáneho, ktorý tam bol ich bolo odhadaom cca 25-30.
Na Šachtičke, kde sme boli, prišiel autobus na čas. Obdivujem šoférov, že to ako tak zvládajú, a nečudoval by som sa keby dávali túto službu za trest. Pri nakladaní ešte jeden postreh, nezaškodilo by, keby asapoň pri nakladaní boli dve partie po dvaja, aby sa nakladalo z obidvoch strán.
Na Šachtičke, kde sme boli, prišiel autobus na čas. Obdivujem šoférov, že to ako tak zvládajú, a nečudoval by som sa keby dávali túto službu za trest. Pri nakladaní ešte jeden postreh, nezaškodilo by, keby asapoň pri nakladaní boli dve partie po dvaja, aby sa nakladalo z obidvoch strán.
BB-Schuhu
Druhá vec je kapacita, ktorá nestačí. Ak vidím, že na zastávke (na Ďumbierskej + Striebornom námestí) stojí dohromady nejakých 70 cyklistov, tak je asi jasné, že príves pre 40 bicyklov stačiť nebude. Keď už nie sú 2 prívesy, tak mohli tam poslať aspoň nejakú B952 na Donovaly (a nenechať čakať ľudí 1 hodinu v neistote), niečo sa dá v krajnom prípade naložiť aj do autobusu, niečo do batožinového priestoru. Ak nie, tak tam mohli poslať dispečera (alebo poslať info po nejakom vodičovi), aby cestujúcim oznámil, že autobus je už plný zo Sásovej a aby tam zbytočne nečakali.