Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: BB-Schuhu #47514:
Ja hovorím konečne...ale mali by tam byť teraz často policajti lebo tam sa tridsiatka nebude dodržovať
Na podnet miestnych obyvateľov a dopravcu sa podarilo odstrániť všetky 4 retardéry v m.č. Jakub, ktoré určite neprospievali nízkopodlažným autobusom, ktoré tadiaľ jazdia pravidelne na linkách 43 a 601454. V celej dĺžke prejazdu cez Jakub (úsek od zastávky Kostiviarska, rázc. po Jakub, rázc.) je zóna obmedzenej rýchlosti 30 km/h.
Reakcia na: fragma #47512:
a v začiatku doliny Bystrica (ešte pred tunelmi a cúvajúcim .ebalom ?) boli peší, ktorí sa snažili stopnúť cyklobus, ktorý samozrejme nezastal (2 hod. navyše). Ako by im padla vhod nepochopiteľne zrušená zastávka "Kohút" v Dolnom Harmanci ? Keby tam stál, tak by naňho asi aj počkali...
Reakcia na: fragma #47511:
Na Harmanec, OcÚ v sobotu 08:08 aj niekto čakal a pozeral do CP (kde bol aj starý cyklobusový CP 8:30), zrejme čakal na DAL SAD LC 609504 RS-BB-Žilina s odchodom 8:05, ktorá ešte asi neprišla, ak to bol turista, tak nech sa páči, tým na Čiernu vodu v Čremošnom maximálne ?
Reakcia na: fragma #47510:
Včera ešte boli na tých zrušených nácestných zastávkach v Harmanci (OcÚ a Kohút) CP, čo môže uviesť niekoho do omylu (aj keď bus ide o polhodinu skôr, hlavne pri meškaniach). Ak sú zrušené, tak ich zvesiť...
Reakcia na: fonzo #47509:
Neviem, či to nie je náhodou naopak, že má byť CP zavesený na kaplnke (nie je tam) a je omylom na OcÚ. Harmance zrušili a Uľanku, Šp. Dol. podľa mňa zbytočne nechali (ľudia tam čakali, ale na špaňodolinský bus), neviem, kto na tom trvá. A čo tak Nový Svet II. (náhrada za Uľ, ŠD), Harmanec VPT a DH Kohút (nevyužívali sa ani bystričanmi, ani miestnymi) a či by sa nácestní pomestili pri nárazových preplnených busoch...
Námietka k cestovnému poriadku cyklobusu... zastávka na SH nieje Staré Hory, kaplnka ale Staré Hory, OcÚ (na tejto je umiestnený CP cyklobusu, neviem ako to je pri kaplnke)

osobne som dosť sklamaný z nácestných zastávok, čakal som ich aj v Dolnom/Hornom Jelenci a na Motyčkách...takisto aj s pánskou kolibou, kde zrušili Harmanec, OcÚ a D. Harmanec, kohút ? ?
Reakcia na: 810zssk #47507:
Však ja som to tam aj hovoril. ? No je to veľký boom, však na západe od nás, také niečo jazdí krížom krážom, tak prečo by sa to aj u nás neujalo. A teraz možno budú ešte viac, že Saganovci. ?
Reakcia na: brefos #47506:
To uz aby tam dali klbak ? ? ?
Reakcia na: expresbb #47504:
Vieš, ja tiež podporujem ekologickú železničnú dopravu ale takéto emocionálne srdcervúce výkriky mi neskutočne pijú krv. Vieš, nejaký 2500 t ucelený nákladný vlak cez celú Európu alebo 14-vozové ICE sú určite ekologickejšie ako ich gumokolový ekvivalent ale v prípade štiavnickej Anče je to celkom určite naopak.
UIC: Železniční doprava je ekologicky nejvýhodnější
Mezinárodní železniční unie UIC se sídlem v Paříži si nechala vypracovat studii o externích nákladech, tzv. externalitách, u jednotlivých druhů dopravy. Ty se projevují zejména prostřednictvím znečištěného ovzduší, hluku, ale i nehod. Experti ze společností CE Deft, INFRAS a ISI došli k závěru, že železniční doprava má ve srovnání se silniční na externalitách v Evropské unii nepatrný podíl. Zatímco osobní a nákladní vlaky způsobují okolo dvou procent těchto nákladů, osobní automobily více než 60 procent a všechny druhy silničních prostředků dokonce přes 90 procent.
Další podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě, která vychází z originálních informací Mezinárodní železniční unie UIC.
http://www.vlaky.net/upload/images/kratke/005384//12-08-01-TZ_Ekologicke_vyhody_vlaku.pdf
Zdroj: http://www.vlaky.net/zeleznice/kratke-spravy/5384-UIC-Zeleznicni-doprava-je-ekologicky-nejvyhodnejsi/
Takže, hor sa k lacnejšej automobilovej doprave 🙂
Hlavne treba vytrhať všetky koľajnice.
Reakcia na: brefos #47502:
Však práve takto to bolo prezentované najprv a až v tých novších správach sa spomína už len koliba ?
Aha, tento článok možno všetko vysvetľuje http://www.vucbb.sk/portal/samosprava/medialny-servis/tlacove-spravy/cyklobusove-linky-reaguju-na-poziadavky-cestujucich (Ďalšou drobnou zmenou je, že v prípade nepriaznivého počasia, nepôjde cyklobus na Pánsku Kolibu, ale na Malý Šturec.)
Reakcia na: BB-Schuhu #47499:
Navyše, premávka cyklobusu bude predĺžená až do 7. októbra 2012 (pôvodne bolo 30.9.2012).
Reakcia na: BB-Schuhu #47499:
prosím, pošli aj mne ten podrobný CP, hlavne tie nácestné ma zaujímajú ?
Reakcia na: Kami #47498:
Áno, (najmä) hotel na Kráľovej studni ale aj verejnosť trvá na Panskej kolibe. Akékoľvek snahy o presmerovanie na Šturec boli zatiaľ rýchlo zamietnuté.

Na zastávke Ďumbierska sa už nachádza podrobný CP (aj so všetkými nácestnými zastávkami), pošlem ti ho mailom, aby mohol byť aj tu na imhd. Či ho zverejní aj SAD ZV na internete je otázne, keďže už týždeň má nefunkčný web ?
Reakcia na: brefos #47497:
Objednavatelia zrejme trvaju na Kralovej studni, takze Sturec nebude. Skorsie informacie hovorili o Sturci, novsie len o Panskej kolibe. Kedze cestovne poriadky existuju len vo forme plagatu, tak je to tazke. Ale momentalne by sme mali mat na imhd ten spravny CP.
Už je to zase zmenené, lebo tu na imhd sa píše, že cyklubus pôjde na Malý Šturec, tak isto aj v Kam do mesta, tiež od 4.8. Lenže na kralovastudna.com, že na Panskú kolibu a mám tušáka že aj na úžasnej novej stránke SADZV to zmenili? Lebo ten názov Panská koliba je nejaký podfarbený http://kralovastudna.com/images/stories/Cyklobus.pdf a http://www.sadzv.sk/zmeny-cestovnych-poriadkov/cyklobus-v-okoli-banskej-bystrice
Kami: Cyklobus na Šachtičky pôjde zo Strieborného námestia a až potom obslúži Ďumbiersku (teda v opačnom poradí ako zvyšné 3 spoje, čo je vcelku aj logické vzhľadom na polohu Sásovej a prístupovú cestu na Šachtičky).

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.