Reakcia na: Petik #47478:
Ľudia to musia "pocítiť na vlastnej koži", že sa neoplatí ísť cez nábrežie a lepšie aj keď dlhšou trasou ísť radšej obchvatom, a na to aby sme ich k tomu "takpovediac trošku dokopali" by mali slúžiť určité nástroje, a to dopravné značenie navádzajúce na jazdu cez obchvat včasnými diaľkovými návesťami (pre všetku dopravu, čiže osobnú aj nákladnú) a to zas v kombinácii s dopravným značením zamedzujúcim, resp. obmedzujúcim jazdu cez centrum (nábrežie) pre nákladnú dopravu osadeným na vhodných miestach na Huštáku a pri zjazde na pôvodnú cestu popri Cementárni. Napr. na Huštáku osadiť zákazovú značku B6 pre nákladné vozidlá v kombinácii so značkou E 12 a nápisom "Mimo dopravnej obsluhy", ktorá by bola umiestnená vpravo pri tej tej prvej križovatke (ešte nie svetelnej) ktorá sa nachádza vpravo vedľa estakády ako je názorne ukázané na priloženej mapke http://img502.imageshack.us/img502/2000/hustakznacka.png Takú istú zas aj zo smeru od Brezna na tom zjazde na jednosmerku popri Cementárni. Tranzitné prejazdy pre osobnú dopravu zas "skomplikovať" prestavením svetelných križovatiek v neprospech (doteraz prioritného) smeru cez nábrežie, resp. aspoň jeho úpravou v pomere času na 50:50 s bočnými smermi križujúcimi tento hlavný prieťah po nábreží, koniec-koncov po takejto úprave semafórov sa už dávno "volalo", len doteraz nebol na takúto zmenu priestor a ani odvaha pri neexistujúcej alternatívnej trase prieťahu mestom v smere V-Z, no teraz ju už máme, tak netreba váhať a urobiť to. Ak by takéto zdržanie prejazdu cez mesto bolo markantné v porovnaní prejazdu cez obchvat, tak ľudia by sa naučili používať ho.
fonzo