Reakcia na: Petik #44812:
Pri neoznačení mesačníka samozrejme som za max. 2€ (aby nepresiahlo už dopredu zaplatených 2 ciest denne za pracovné dni)
. Informovanosť - ako má človek z "dediny" vedieť, ak nebol dlhšie v meste, že sa platí? Má to niekde VEĽKÝMI písmenami napísané? Po písomnej žiadosti odpustia...a po 70-tke každý bez problémov vypisuje
. Neoznačený nástup pri mesačníku asi nie (kto kupuje dopredu mesačník, predpokladá sa, že v meste trávi celý mesiac a dopredu je oboznámený, ako funguje).
Mont
"Cestujúcemu, ktorý sa nepreukáže platným cestovným lístkom, uloží oprávnená osoba zaplatiť cestovné a úhradu vo výške dvadsaťnásobku základného cestovného bez príplatkov a zliav. Základné cestovné pre účely výpočtu uvedenej úhrady je základné cestovné z východiskovej zastávky kontrolovaného spoja po najbližšiu zastávku od miesta zistenia cestujúceho bez platného cestovného lístka."
a to znamená 20 x 0,60€ = 12€ maximálne. Ako došli k sume 40€, nerozumiem. A ak bola predtým 60€, bolo to riadne premrštené.