Reakcia na: Papyr #39215:
Staré Ráby má v Žiline iba jeden ex-zlínsky trolejbus.Re #39217 vladis888: Žilinské 15TrM už majú ale NOVÉ Ráby, ktoré hlučné nie sú. Hlavným zdrojom hluku 14Tr/15Tr nie je motor, ale práva tie nápravy.
Re #39220 Papyr: Žilinu by som k tým mestám nepriraďoval, jednak sa staršie 14Tr a 15Tr vyrobené v rokoch 1993 - 1994 zaraďovali do premávky postupne až do roku 1996 a takmer každoročne sa až do roku 2002 pre nové trate dokupovali ďalšie a ďalšie 15TrM. Navyše som presvedčený, že po voľbách (aleby žeby tesne pred nimi?) sa bude v obnove tamojšieho trolejbusového parku opäť pokračovať.
Re #39222 vladis888: Čo máš stále proti Rábe? Oproti náprave HN2 je menej náročná na údržbu. Ako som spomínal vyššie, nové Ráby (teda tie na 14TrM a 15TrM) sú už tiché.
Re #39233 810zssk: http://www.zelpage.cz/razeni/10/vlaky/zssk-811
Re #39235 pfm10: Označovanie liniek MHD musí mať ZÁKONOM stanovenú formu. Zákon je povinný každý dopravca rešpektovať.
Re #39236 pfm10: Zaujímavý prístup. Potom by sa dalo aj povedať "už ste nejakí pohodlní, keď chcete, aby sa v autobuse kúrilo" alebo rovno "už ste nejakí pohodlní, keď chcete mať v autobuse aj okná". Ak by ku všetkému takto pristupovali naši predkovia, dodnes sa vozíme akurát tak vo fiakroch.
Agent007