Vymyslene straty ma trolejbusova doprava. Kym sa nezacala pechorit na linky tak vsetko vychadzalo. Tak kde je potom problem ak nie v nej? teda ani nie tak v nej ako v nenazratom manag. DPMBB a SADBB. Lukaj a spol si potrebuju zarobit na vyplaty. A vidim ze za 3 dni si sa do mojho prispevku obul iba ty a habibi - klasika. Aj ked na prispevky Habibi uz dlhsiu dobu nikto nereaguje.
A kde ich zobrat?? Vsak to je ten problem. Este raz opakujem: Ani saktor, ani Lukaj, ani poslanci si platy kvoli tomu neznizia. Takze jedine riesenie je kaslat na trolejbusy??
Aléééééé čo ty nevieš čo je to strižňa ?? Nehromži na dedkovcov veď im to do úst nasúkali a preto sa teším, že také AZTV "nechytám" stačí mi iná BB TV štvavá stanica v mojom pracovnom diariku nazvaná "Horný výplach" ? Nič ma tak nevie rozosmiať ako nahlúple otázky pani redaktorky núkajúce jedinú správnu odpoveď. Tak tlačí do respondenta, že raz sa isto rovno v priamom prenose poserie /pardón pokaká../ ? ? ?
No, tak pred piatimi minútami som si to pozrel a už som aj vyčerpal zásobu nadávok v štyroch jazykoch... Takéto "reportáže" sú na AZTV normálne? Proste odchytia na ulici nejakého chumaja, bez upresnenia, že aká je jeho odborná alebo profesná kvalifikácia, nechajú ho dve minúty trepať xxx-oviny a teraz sa z neho majú všetci ...? Najmä tá veta o rušení trolejbusov všade vo svete ma tak zdvihla zo stoličky... A to o bezplatnom cestovaní dôchodcov v Bratislave, Košiciach a neviem kde ešte sa mi tiež veľmi nezdalo.
Zdá sa mi, že v niektorých povolaniach sa pri odchode do dôchodku na vrátnici spolu so zamestnaneckým preukazom odovzdáva aj zdravý rozum ? ? ?
Tak predovšetkým z vlastného vrecka investor platil toto "reklamné" vysielanie... Ľudia vedie hodnotiť často aj veci, o ktorých nič nevedia, akurát čosi počuli a keďže je to nové, tak aby hlúpo nevyzerali, tak to pochvália. Ja netvrdím, že je to teraz zásadne horšie, avšak je určite zavádzajúce, keď niekto hovorí, ako sa zlepšil prechádzajúci stav. Celé je to o tom, že jediným dôvodom toho kruháku bolo priame napojenie dovtedy slepej Cesty na štadión, z ktorej je vjazd do podzemnej garáže ESC, čo by pri inom type križovatky jednoducho nebolo možné. Všetko ostatné je len oblbovanie, aby sa ešte zvýraznil "pozitívny" efekt stavby. Najlepšie sú reči, ako dopravné riešenie okolo ESC zlepšilo dopravu. Skutočnosť, že verejnú hromadnú dopravu pri takomto veľkom zariadení totálne odignorovali, to doposiaľ nikto z nich nezistil!
Vďaka. ? Ale vieš, netreba sa čudovať, lebo dôchodcovia boli (možno ešte aj sú) masírovaní tými nezmyslami o drahej prevádzke, rušení všade vo svete a pod. Mnoho dôchodcov je v tom, že je to pravda a ich reakcie sú teda logické... ? Ešte aj ten vláčik je zlý... Tak nech ním nechodí, nikto ho nenúti. ?
Nuž, zaujímavá vzorka ľudí v tej ankete... Ja som také pochvalné reči (hlavne na ten veľký kruhák) veľmi nepočul. Plná čiara tam nikoho veľmi netrápi, vodiči odbočujú aj z vnútorného pruhu, je to tam niekedy ako v Kocúrkove. Celkom komické mi pripadalo vyhlásenie Valacha, ako oni pomohli dopravnej situácií, komentára sa zdržím, každý predsa vidí, že ten malý kruhák dopravu spomalil a veľký tých pozitív tiež veľa nepriniesol, lebo na tej bývalej svetelnej križovatke nikdy nejaké dlhé zápchy neboli... Ale keď za to vysolil toľké peniaze, nemôže to nepochváliť.
Ad kruhovy objazd v #24828 a #24853 aj z ineho pohladu: http://www.aztv.eu.sk/play.php?video=591 ? Nuz, na kameru ludia zvyknu chvalit akosi "z povinnosti".., alebo tomu nerozumeju, a mozno je im to fu(c)k..!? ?
No, je to pekny filmovy šot, u nas v tej dobe jazdili RO-čka, ale mne islo v tej uputavke o nieco ine.. ? O ten charakteristicky zvuk, taky ten "zzz.." (?, nemyslim ako pri spaní ?), ktory vznika pri tyristorovej regulacii u trolikov 14Tr(15Tr) a jeho vnimanie z pohladu cestujuceho, nostalgicke zaspominanie si, ako sme to prezivali aj my este nedavno. ? Mne osobne ten zvuk v BB chyba, ci uz z vnutra vozu, alebo aj ako zvukova "kulisa" na ulici, ked este prechadzali okolo nas. ? Na porovnanie som este uviedol aj iny, z 25Tr Citelisu, ten uz ma ale zvuk iny, z dôvodu ako som uviedol(IGBT tranzistory v reg.), mne osobne je prijemnejsi ten ako maju 14Tr(15Tr), ale 25Tr by sme u nas uvitali zas z ineho dôvodu, takze tak.. ?
Zacne boj o toto: ttp://ekonomika.sme.sk/c/3566617/Statny-rozpocet-v-prebytku-takmer-7-miliard.html ?
Nuz, BB by mohla poziadat o dotaciu na dobudovanie trolejky do Sasovej, ako svojho casu Zilina. Alebo aspon na nakup novych nizkopodlaznych vozidiel(T-busy, A-busy) pre DPM BB. Ale ktovie, co s tym nakoniec urobia, mozno sa to zase "preje" nejakym spôsobom.
Tiež by som s tým nemal morálny problém. Ostatne, nezaviazali sa nejakých x rokov jazdiť fixné kilometre za fixnú dotáciu?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
irizar
Zdá sa mi, že v niektorých povolaniach sa pri odchode do dôchodku na vrátnici spolu so zamestnaneckým preukazom odovzdáva aj zdravý rozum ? ? ?