Reakcia na: Bystrican. #20139:
Téma prístreškov tu nejak nikoho príliš nezaujíma, ale podľa mňa je to veľmi dôležitá súčasť MHD. Mne osobne sa páčia, ale tá výška na zastávke Rudohorská je podľa mňa prehnaná. No pri ESC či Tajovského SOUS mi až tak vysoké nepripadajú. Ale vždy lepšie, ako to, čo tu bolo predtým. Len ja by som uvítal, aby sa udržovali všetky prístrešky, lebo niektoré vyzarajú otrasne...
tomas1
#18547 S499.1023: "osvetliť rýchlostnú komunikáciu? To je, naopak, z hľadiska bezpečnosti jeden z najúžasnejších nápadov"
Diaľnice, čo svietia
"„Samotné osvetlenie nemá na bezpečnosť výrazný vplyv, psychologicky však pôsobí na správanie vodičov,“ vysvetľuje Yvon Loyaerts z valónskeho inšpektorátu. „Valóni sú menej disciplinovaní vodiči, takže zaradia vyššiu rýchlosť, a tým zvýšia riziko nehody."
http://cestovanie.sme.sk/clanok.asp?cl=3168068
Navyše Saktor použil pri obhajovaní tohto debilného nápadu úplne iné argumenty než bezpečnosť.
[/offtopic]