Reakcia na: Mat&Pat #14140:
bohužiaľ to je len jedna z ďalších negatívnych stránok zmeny dopravcu MHD v BB... Načo mám inštalovaný vo vozidlách takýto odbavovací systém, keď nijako nemotivuje cestujúcich k jeho využívaniu??? Rozdiel JEDNEJ koruny nie je absolutne žiadnou motiváciou... A skúsenosti z iných krajských miest ukazujú, že ani štvorkorunový rozdiel nie je zrejme dostatočne zaujímavý... Ale šomrať na vysoké cestovné vedia všetci...

Mat&Pat
Píšem lebo dnes mi volala manželka, že dnes cestovala linkou č.3 zo zastávky Radvaň-Pošta na Tajovského-SOUS čo je asi 3,5km za dobu 30 minút ? ? . Prišla takmer neskoro do práce. Takúto rýchlosť jazdy hravo prekročí rýchlochodec začiatočník. Počas tejto jazdy nebola žiadna príčina v jazde ale len zdĺhavý predaj lístkov, pretože na tejto linke cestujúci málo využívajú čipové karty. Takto pomaly chodí táto linka pravidelne.
Okrem časých predplatných lístkov by pomohlo aj zväčšenie cenového rozdielu čipová karta/hotovosť. Veď cena 4,50sk z karty alebo 5sk v hotovosti u studentov je fakt malý rozdiel. Rozdiel v cene by donútil aj tých čo chodia do nemocnice ako pacienti si tieto karty obstarať.