Reakcia na: Petik #10687:
"s redukciou nastupist na 12 suhlasim. Sucasnych 22 nastupist je prilis" - ale ja veľmi nie... Skús si spočítať všetky odchody prímestských a diaľkových liniek napr. v časovom rozpätí 14:25 - 14:45 a prídeš k číslu vyššiemu ako dvanásť...ad parkoviská - ani jedno nie je bohvieako vhodné pre autobusy
ad MHD - ale kým príde to "hypotetické" ťahanie drôtov do Sásovej, tak dovtedy čo? Už tu máme jedno provizórium deväť rokov. Ďalšie budeme mať koľko rokov? A problémom nie je ani tak chýbajúca odstavná plocha pre MHD, ale to, že tom v projekte som akosi vôbec nezaregistroval ani len nástupište pre MHD...
ad L5x - pri Smrečine??? A kde preboha???
Petik
S peniazmi by nemusel byt problem, keby sa to koncipovalo zaroven ako nakupne centrum. Ma to vynikajucu polohu. Nic v meste tomu nemoze konkurovat. Este by to chcelo, aby prevadzkovatel komplexu dostal do prenajmu zeleznicnu stanicu a celkovo ju zakomponoval do toho projektu (a zo stanicnej restauracie urobil slusny podnik?).
Myslim ze plocha pre autobusy je predimenzovana. Stacila by tak polovicna. Parkovat mozu aj na Uhlisku.
Vytvorila by sa tym dobra centralna zona od EuroParku na Troskach az po nakupne centrum s nadrazim a stanicou na druhom konci. A mozno by sa tym trochu resuscitovalo Sidlisko. Za komunizmu sa dalo na Sidlisku dobre nakupovat, bol tam aj Tuzex! Dnes tam skapal pes.