Este mi prosim ta povedz, ze akym inym sposobom by sa to tu pohlo dopredu, niekde zacat treba a mozno toto je ten sposob....
Na vsetko sudy nestacia prietahy atd...skratka ja som rad ze sa aspon niekde zacalo a dufam, ze dpmbb ziska aj licencie na pravidelne linky....Ale inym sposobom to podla mna nebolo mozne kedze na vydanie licencie sa musi zavolat aj iny dopravca v meste ak je...no a v tomto pripade vieme ze SAdzv by robil vsteko preto aby sa to neuskutocnilo....ak sa mylim s tymi licenciami opravte ma.
Zial, musim skonstatovat ze vydavat normalnu linku MHD za nepravidelnu linku je rovnako legalne ako vydavat normalnu linku MHD za primestsku linku... DPMBB ma tymto fakt sklamal, ze klesom na uroven SAD Zvolen
mam pocit ze po dnesku je remiza ? lenze s tym rozdielom ze u dpmbb je to legalnou cestou ?....kebyze SADZV nevymysla dohodne sa s dpmbb o akceptovani kariet nie su tu ziadne xlinky tak potom by sme si tu v BB mohli povedat ze mame dobru mhd...ale bohuzial ako vieme zo strany sadzv dohoda nie je mozna a preto nastupuje konkurencny boj....uvidime s cim vyrukuje sadzv vobec by ma neprekvapilo kebyze zacnu jazdit za 5 sk u nich sa da cakat vsetko ?
Pises velmi dobre. A paci sa mi reakcia "odbornikov". Ked to robi sadzv je to fuj, ked to iste robi d paskvil mbb tak je to ok a dokonca aj v sulade so zakonom. poklona sudruhovia, poklona studenti najmudrejsi. ? ? ?
jasne, ze by neostalo. Normalny stav je taky aby vsetky linky MHD mali licenciu MHD. A normalna cena je tych 14/13 Sk.
Pozrime sa na to inak. Kedze (zatial?) nie je mozne vydat riadnu licenciu, ani tu nie je tarifna previazanost, musi DP nejako ludi dopravit k svojim linkam. Cize tato kyvadlovka je vlastne len "vytah", co ludi zo Sasovskych hor dovezie k trolikom. Pokial ide o cenu, myslim si ze tato linka by vedela byt rentabilna.
No a teraz uvidime, ci je mozne aj do Sasovej jazdit za 5 Sk.
To čo je na stránke je oficiálny leták, ktorý môžeš vidieť v trolejbusoch a podobne. Keď som odpovedal na adrive, tak som nereagoval ohľadom správy na DPMBB, ale na leták, ktorý fakt nemusí obsahovať všetky informácie. Ako som však napísal ďalej, stránka neponúka žiadne doplňujúce informácie, čo je bieda. Prosím, nabudúce čítať celý príspevok a nereagovať len na časti.
Re #28031 S499.1023: Áno, musím súhlasiť. Bez marketingu sa dnes nedá nič robiť.
Re #28048 mirkobb: Lenže na stretko nepríde celá Sásová, ktorá by túto linku mohla reálne využívať. Či sa DPMBB spolieha, že nadšenci všetky informácie rozšíria za nich? I keď je virálny marketing fajn, aj on musí mať hlavu a pätu.
Tiež sa mi toto riešenie nepáči, ale dúfam, že je len dočasné. V každom prípade si kupujem mesačník, lebo sa mi konečne oplatí.
To viem, len si chcem overit ci to nahodou nema DPMBB vyriesene inak (kedze volakto pisal ze linka je schvalena mestom). Lebo v tomto pripade robi DPMBB to co SAD ZV a co este nedavno sam kritizoval. Akurat ze MHD nevydava za primestsku dopravu, ale nepravidelnu..
schvaľovanie licencií a CP liniek MHD je síce výlučne v kompetencii mesta, ale do každého takého konania sa môže "prizvať" ktokoľvek cítiaci sa dotknutý daným konaním... a potom môže také konanie "torpédovať" rôznymi nezmyselnými námietkami a požiadavkami... aj tak to u nás chodí... ?
opísané nedostatky vznikli vinou SW spracúvajúceho dáta do tej "EmTestáckej buxničky". Ako náhle to technika "umožní", tak bude hlásiť všetky zastávky. ?
Podľa Vás je linka X7 linka premávajúca medzi dvoma alebo viacerými obcami?
Otázka už bola viackrát zodpovedaná. Áno, je.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.