Reply on: falaise #53887:
Treba tomu dat trochu casu. Taketo veci sa najlepsie rozsiruju ked ludia maju skusenost s tym ako to funguje niekde blizko nich. Bystricky kraj to ma v tomto tazke, kedze dnes je relativne daleko od akychkolvek rozumnych vplyvov (Cesko je daleko, Rakusko je daleko, Madarsko je este vacsia hroza ako Slovensko, atd.). Co sa ale meni je, ze teraz mame - napriek velkym porodnym bolestiam - na Slovensku prvu lastovicku v podobe taktu v regionalnej doprave, s dorazom na nosnu kolajovu dopravu. Ked sa to v BSK zabehne, zacne sa to odtial postupne sirit dalej na vychod. Uz teraz mozno citit prve signaly z TTSK a ak sa to nespacka, trend bude pokracovat na Nitru a eventuelne pride aj do Bystrice (teda aspon to rozumne vedenie autobusovej dopravy, zmysluplnost zeleznice ako nosneho modu dopravy je v BBSK otazna). Dalej na BBSK bude pozitivne vplyvat pripadna restrukturalizacia primestskej dopravy v zilinskej zupe.Dnes ide lahko strkat hlavu do piesku a nerobit nic, kedze priemerny volic nic lepsie nepozna. Ale ked uvidi ze o tri dediny dalej maju skvelu dopravu a on medzitym lusti nahodne cestovne poriadky SAD ZV, tak ten tlak vznikne.
Vladimír
Myslím, že v dobrom nákupnom centre vedľa stanice by veľa ľudí rado strávilo čas čakania aj dobrovoľne. Ale toto obchodné centrum cielene vkliesnené medzi železničnú a autobusovú stanicu takým spôsobom, aby zámerne predlžovalo prestupné vzdialenosti, umelo zvyšovalo časy nutné na prestup a zbytočne nútilo chodcov chodiť dookola, len aby "povinne" prešli popred všetky komerčné prevádzky, je premárnenou šancou na dobre riešený prestupný uzol. A áno, pokojne aj s obchodným centrom.
Nehovoriac o nedoriešenej dopravnej stránke projektu, ako poddimenzovaná kapacita nástupíšť, absencia odstavných plôch pre autobusy, absurdné kľučkovanie busov, atď.