Reply on: Petik #44331:
ibaže porátaj si, že keď máš 5 spojov za hodinu s klbákovým trolejbusom, tak kapacita je 550 os/h, sólo má kapacitu 70 osôb, čo pri 6 spojoch robí kapacitu 420 osôb. K tomu ešte je tam aj oslabenie počas sedla z 15min na 20. Ja nepovažujem Banskú Bystricu za nejakú vidiecku prevádzku MHD, klbáky by sa tu na niektotých linkách uživili. Keď na nejakú linku nasadíš klbáky môžeš mať o niečo dlhší interval no ušetríš vzkm a tiež ušetríš aj na šoféroch. Iba z toho čo som tu občas prehodil reč, by som klbáky nechal na L1,2 a 6 a možno aj na L3. Zaujímalo by ma inak, že ako by si poriešil náhradu za L21 na Sládkovičovej a ako by si riešil L22 ktorá má mierne zachádzku na Zvolenskú cestu, či by to pri 40min v špičke poberalo keby to vozilo ľudí až z Rakytoviec. Mňa napadá riešenie také, že spraviť namiesto L21,22 a 23 jednu nosnú linku z Pieninskej a časť spojo ukončiť v centre, časť by pokračovala v trase L22 do Rakytoviec, k Panelárni by namiesto L23 premávali vybrané spoje L28.

BB-Schuhu
- áno, súčasná linka 101 (od 1.7.2011) mi nápadne pripomína ex. 31 (aj keď s výraznými modifikáciami)
- súhlasím s PIT-om, obsluha Pršianskej terasy podľa mňa stačiť nebude a už teraz mi je jasné, že toto nebude dlhodobo únosný stav. Inak oceňujem predĺženie až na Mosadznú ul, avšak pri 4 spojoch to miestni obyvatelia ocenia len obmedzene.
- zrušenie minibusov na Fončorde nepovažujem za problém, linka č. 102 mala v úseku Štadlerovo nábrežie - Rooseveltova nemocnica súbeh s L1 a do Skubína jazdí linka č. 35, po novom v krásnom 60/120 min. intervale
- linkou č. 101 po Fončorde skoro nikto jazdiť nechcel, keďže sa to kľukatilo kade-tade. Dokonca niekedy cestujúci z terasy vystúpili na Sládkovičovej a tam prestúpili napr. na L2.
- ak to zhrnieme, z pôvodných minibusových liniek 101-105 zostalo v premávke to, po čom bol najväčší dopyt (t.j. obsluha Uhliska, Centra, Rudlovej a starej Sásovej) a to je hlavné, takže nevidím v tom problém
- sekundárne sa obnovuje obsluha Štiavničiek
- linka č. 101 bude v úseku ŽSR - Centrum premávať po Ceste k nemocnici. Rozumiem, že je to zrejme kvôli požiadavke mať spojenie k starej nemocnici, ale tá trasa mi príde ako dosť veľká zachádzka. O.k. mne to neprekáža, ale som si istý, že cestujúci budú šomrať - chudáci vodiči...
- čo bude ďalej, bude silno závisieť od príp. nákupu ďalších minibusov.