takze az teraz som sa dostal ku cestovnym poriadkom...a musim povedat ze konecne niekomu doplo na vytvorenie intervalov...a sprehladnenie cp..hlavne pri linkach 34-36, vyplnenie dier na 24+25, odstranit chaos na linkach 21+22 na krematoriu a v rakytovciach. pravdupovediac prekvapila ma linka 23 v sedle a zamrzela linka 20 kedze chodi 4 minuty pred linkou 22, mohlo sa to spravit v 15 minutovom intervale...21 20 22 23..ale to by som uz vela chcel asi...a to by uz bol fakt peckovy interval na sasovu...este ma opat zarazila linka 33 cez jesendky vrsok, takze zase sa tam bude vozit vodic a par ludi...a najviac ma tesi zavedenie tych mesacnikov celosietovo...?
z hladiska vypravenia autobusov je zaujimave najma prechod z linky 26 na 28 alebo naopak na starohorskej v sedle a cez vikend, konecne sa vyriesili tie 40 minutove prestoje na stanici, pride linka 26 na starohorsku a pokracuje ako 28 na stanicu, a aj tam sa konecne zaviedol rozumny interval cez vikend...nie 25 min.
taktiez to vyzera tak ze autobusy z linky 34 nebudu prechadzat na linku 35 alebo 36, kedze tieto maju krasny hodinovy interval dokopy...a jeden bus bude striedat 35 a 36...neratal som do toho bezpecnostne prestavky
a cez vikend to vyzera bud na jeden alebo dva busy akoze vymetace liniek ako bola doterajsia 42/1 alebo je to vyriesene ze po bezpecnostnej pauze ide autobus na inu linku...uvidime celkom sa tesim ?
z hladiska vypravenia autobusov je zaujimave najma prechod z linky 26 na 28 alebo naopak na starohorskej v sedle a cez vikend, konecne sa vyriesili tie 40 minutove prestoje na stanici, pride linka 26 na starohorsku a pokracuje ako 28 na stanicu, a aj tam sa konecne zaviedol rozumny interval cez vikend...nie 25 min.
taktiez to vyzera tak ze autobusy z linky 34 nebudu prechadzat na linku 35 alebo 36, kedze tieto maju krasny hodinovy interval dokopy...a jeden bus bude striedat 35 a 36...neratal som do toho bezpecnostne prestavky
a cez vikend to vyzera bud na jeden alebo dva busy akoze vymetace liniek ako bola doterajsia 42/1 alebo je to vyriesene ze po bezpecnostnej pauze ide autobus na inu linku...uvidime celkom sa tesim ?

PIT
Pozitívne zmeny vidieť preto práve na autobusových linkách SAD ZV, kde bolo čo upravovať. Na trolejbusových linkách s výnimkou posilnenia L1 k žiadnym reálnym pozitívnym zmenám nedošlo (+ chaotickejší CP L3+5 spôsobený "c" spojmi, znižovanie výkonov Radvani paradoxne na dráhe a nie na súbežných bus-linkách). Pri niektorých linkách sa zmenami od 1. júla ich zrušením, či podstatnými zmenami a redukciami trasy stráca účel, pre ktoré boli zriadené, ako je to v prípade L101 a 102, čím sa ruší, resp. drasticky obmedzuje obsluha Pršianskej terasy, Skubína, Karlova, Kačice a Bakossovej a teda i zhoršuje obsluha Uhliska, keďže doteraz sa z neho týmito linkami bolo možné dostať aj do iných častí mesta.
Re #44297 BB-Schuhu: Presne tak - kompletný "knižný" CP nie je prehľadnejší, ale má komplexné informácie, avšak prehľadnosť je jednoznačne vyššia na zastávkovom CP - ono to záleží od toho, čo potrebuje človek zistiť.
Čo sa týka víkendového CP L24 a 25, tak to naďalej nechápem ani len náhodou. Ak sú rozhodujúce začiatky služieb v nemocnici o 7:00 a 19:00, tak to znamená, že je potrebné pre pravidelnosť polohy spojov, aby išli tak, že to bude vyhovovať tým začiatkom služieb.
Čo teda bráni tomu, aby celý víkend jazdila L25 tak, ako spoje v smere do/z nemocnice vzhľadom na začiatky tých zmien a L24 by jazdila v presne opačnej polhodine?? U L24 nie je žiadny fixný potrebný čas, ku ktorému sa je potrebné prispôsobiť (s výnimkou prípadnej snahy o zamedzenie zhodného času jazdy s L26, čo som nemal pocit, žýe by niekoho doteraz trápilo).
Re #44306 kvorka: k písm. e) - nebude, sú to len spoje, ktoré jazdili na L97 pred zrušením, kedy tieto spoje SAD ZV bežne ponecháva v CP s poznámkou "n", ale nečakaj, že to bude dôvodom na ich fungovanie od 01.09. Ak by došlo k nejakému posilneniu, tak nezávisle od tohto.
Re #44305 810zssk: Lenže tu nad tým rozmýšľajú odborníci z inej galaxie, takže cena bude pre úplne všetkých cestujúcich rovnaká a výrazne vyššia ako cez deň.