Ja vravím že sú zmenené niektoré linky prímestské a diaľkové od SADZV od zajtra. A že ich nemá stále aktualizované na ich stránke. Medzi nimi sú aj z okolia BB niektoré zmenené...
Zmena CP Platí iba pre MHDBB. Neviem ako autobusy ale plati to iba pre trolejbusy a minibusy. To znamena ze primestke a dialkove linky ostanu nedoktnute, kedze ich prevadzkuje SADZV.
Takže rozlúčkovej jazdy na L105 sa za bb.iMHD zúčastnili iba 2 ľudia. Spravilo sa celkom dosť fotiek, možno časom sa zverejnia aj tu. BB-457CK mala tú česť vykonať úplne posledný spoj v histórii L105.
Takze my sa lúcime s linkou 105 a kdo si chce nehat pamiatku tak nech si vytlaci cestovné poriadky. Mate cas do polnoci cize do 0:00 a vtedy sa stare cestaky vymazu.
A vari nie sú nezmyselné? Prípadne inak... - spýtam sa ja Teba. Aký zmysel má obehnúť autobusom celú Tatranskú a iba vykladať cestujúcich z mesta a potom po nejakom čase urobiť tie isté km zase pre naloženie ľudí do mesta, ak reálne stačí kolečko iba jedno, počas ktorého by ľudia vystupovali aj nastupovali?
Veď tie premrhané km Vám nechce nikto vziať! Pokojne mohli slúžiť na zahustenie dopravy medzi mestom a Sásovou!
socializmus uz skoncil... a preto ma kazda rodina pred panelakom dve auta... takze ta zmyselne koleckujuca linka 26 sa len tazko prediera tatranskou ulicou... ?
a preto sú tržby z MHD asi nižšie teraz ako v čase keď časové lístky boli bežné v systéme MHD. Jednorazové lístky bola iba jedna bublina, ktorá spľasla krátko po tom, ako sa nafúkla. Vylúčením časových lístkov z MHD prišla verejná doprava o 45 % cestujúcich a teda aj o tržby. Tržby z MHD v BB nielenže poklesli reálne, ale aj absolútne!
Predplatný časový lístok je úplne bežný nástroj pre zvýšenie záujmu o MHD a súčasne napomáha aj zefektívňovaniu linkového vedenia. Skutočnosť, že v BB rozum zaspal asi vo feudalizme nič nemení na tom, že v mestách ako BA, KE, PO, NR, či všetky veľké mestá v ČR majú takýto druh CL ako úplnú samozrejmosť a dokonca existuje aj množstvo ľudí, ktorí si bežne kupujú ročný lístok a pražský DP dokonca vraj zariaďoval aj možnosť poistenia v prípade jeho straty.
Vieš, ono je to o tom, že tzv. kapitalistické západné mestá v súčasnosti robia všetko preto, aby sa dostali s MHD na úroveň záujmu cestujúcich do obdobia, keď mi sme tu mali socializmus a to len preto, aby v tých mestách popri IAD boli schopní vôbec existovať.A to dokonca aj za cenu úplne bezplatnej MHD...
Re #36894 Votrelec: Ďakujem za vysvetlenie, od teba je to prijateľnejšie. Je fajn, keď sa rozumieme ?
Jaj, neboj sa aj ja som sa už veľakrát na imhd historicky znemožnila. Prečítaj si Pitov príspevok ešte raz a pozorne. Zamysli sa - akoby Pit povedal. A uvidíš že Pit má pravdu. Mik 24 , pohladkaj plyšovú opicu s jamkami na líčkach ?
v tomto má Votrelec pravdu si dobrý spisovateľ. Ešte že neplánuješ dopravu pre Sásovú, lebo by po Rudlovskej ceste premávali aj linky 24,25,26. určite nebývaš na Tatranskej ulici, keď píšeš o nezmyselných kolečkách 26ky. ?
Nie som ekonóm ale časové cestovné lístky by asi nepriniesli toľko peňazí do pokladne ako ČK. Socializmus už skončil.
Ja predpokladám, že by v tom normálne nemal byť žiadny problém, však taká L6 tak funguje odjakživa a dúfam, že by niekto nebol schopný dôjsť s nápadom, že by si nastúpila na rázcestí a po jednej zastávke by ťa vyhodili z busu a potom by si znova hneď nastúpila a kupovala nový lístok - toto by ťažko prešlo.
Votrelec