Re 810zssk:
Už som tu raz napísal pre túto značku, že najprv Pytagorová veta a až potom dopravné inžinierstvo, nemám k tomu viac čo dodať. Ak niekto nepochopí už uvedené, že sme DIC BA s.r.o. a ešte tu motá koncepciu Bratislavy, tak iba ďalšia rada aj čítanie odborných textov má svoje pravidlá a tiež je to otázka učenia.
Re:draxter
Mali sme tú česť sa spoznať cez osobné maily, preto mierne. Skúste sa u toho trenčianskeho primátora skutočne prezvedieť kto im robil PDO. A keď nie u primátora, tak skúste u niektorého dílera nemeckých programov... My sme robili Trečín pre nášho klienta (a tým určite nebolo mesto), ak nám dá súhlas, tak ho zverejním, zatiaľ sa domnievajte... Ak bude áno, potom sa bavme o rovine prínosu. A ešte drobnosť poslal som vám prospekty a tam to je určite správne !!!
Krédo - stále tu narážam na rovnaký problém. Niekde som počul, niekto povedal, niekto videl. Pomaly si začínam myslieť, že práve toto je typická platforma tohto webu. Čo keby ste zvolili relevantný postup - zohnať oficiálne informácie a potom hodnotiť, potom zhadzovať. Takto sú to iba "drísty". Mám dosť málo času, aby som sa mohol venovať prázdnym rečiam.
Už som tu raz napísal pre túto značku, že najprv Pytagorová veta a až potom dopravné inžinierstvo, nemám k tomu viac čo dodať. Ak niekto nepochopí už uvedené, že sme DIC BA s.r.o. a ešte tu motá koncepciu Bratislavy, tak iba ďalšia rada aj čítanie odborných textov má svoje pravidlá a tiež je to otázka učenia.
Re:draxter
Mali sme tú česť sa spoznať cez osobné maily, preto mierne. Skúste sa u toho trenčianskeho primátora skutočne prezvedieť kto im robil PDO. A keď nie u primátora, tak skúste u niektorého dílera nemeckých programov... My sme robili Trečín pre nášho klienta (a tým určite nebolo mesto), ak nám dá súhlas, tak ho zverejním, zatiaľ sa domnievajte... Ak bude áno, potom sa bavme o rovine prínosu. A ešte drobnosť poslal som vám prospekty a tam to je určite správne !!!
Krédo - stále tu narážam na rovnaký problém. Niekde som počul, niekto povedal, niekto videl. Pomaly si začínam myslieť, že práve toto je typická platforma tohto webu. Čo keby ste zvolili relevantný postup - zohnať oficiálne informácie a potom hodnotiť, potom zhadzovať. Takto sú to iba "drísty". Mám dosť málo času, aby som sa mohol venovať prázdnym rečiam.
Agent006
no ja som zas pocul, ze vo vacsine miest bola vasa praca len suflikovou robotou. Mesta si urobili len ciarku - zakon chce PDO - ma ho a tym to aj skoncilo.
Ja len odcitujem § 14a zakona o cestnej doprave, kde sa v odseku 3) hovori: "V pláne sa na základe jestvujúcej alebo plánovanej štruktúry osídlenia a prognózy očakávaných prepravných prúdov stanovujú ciele a rámcové zámery na ponuku prepravných výkonov a ich financovanie, ako aj prípadné nutné investície. Rámcové zámery musia obsahovať aj všetky požiadavky potrebné na posúdenie kvality osobnej dopravy vrátane štruktúry a vývoja tarify podľa prílohy č. 1".
Navyse mam pocit, ze prilohu c. 1, ktora odkazuje na STN EN 13816 - "Preprava. Logistika a služby. Verejná osobná doprava. Definícia, ciele a meranie kvality služby" ste v zivote necitali. V skratke povedane, PDO podla zakona od vas vobec nechce navrh linkoveho vedenia, co bolo gro vasej nestastnej prace, ale len identifikovanie prepravnych prudov, opatrenia v ramci tarify a uch odovodnenie a pod. Samozrejme, kreslit si ceruzkou po mape nejake virtualne linky je to najjednoduhsie.
"Trasovanie liniek tiež nie je ideál, pretože po nábreží ide 10 a 12 trás v každom smere" Kriste pane - kedy uz konecne pochopite, ze pocet liniek je vo vztahu k hodnoteniu kapacity dopravy absolutne irelevantny ukazovatel. Ja mozem mat linku, ktora bude jazdit 2x za tyzden a mozem mat linku, ktorej pocet spojov sa mi nezmesti do vyvesneho cestovneho poriadku. Tento ukazovatel, na ktory sa odvolavate o kapacite vobec nic nevypoveda - moze maximalne tak vypovedat o chaose v danom useku.