Reply on: Agent006 #36438:
súhlas, v TN určite. Nebola spokojnosť, zmeny na zásah primátora. Lenže v BB to asi takto nedopadne. Nejaké plusy to malo, ale napríklad navrhli zrušiť účelové robotnícke spoje v TN (9,12,16,20), čo je nezmysel, tí ľudia by sa nemali ako dostať do práce...zlúčili nám linku 1+22 do L1, ktorá raz končila na stanici a raz v Kubre. Nakoniec sa toto tiež minulý rok zmenilo naspäť. Takže ja jednoznačne prínos kladiem do roviny otázky - ?
irizar
1. A presne toto sa vám s linkami Internátna-Internátna a Mládežnícka - THK absolútne nepodarilo. Zvolená kocepcia nosných liniek a oblastných doplnkových liniek je pre mesto veľkosti Banskej Bystrice absolútne nevhodná. Jediní, kto bude s takýmto linkovaním spokojní budú vodiči, ktorí na nich budú mať celodenné leháro - urejme preto vám Flyinh tak nadšene aplauduje. Ale cestujúcej verejnosti týmto tak akurát skomplikujete a predražíte používanie verejnej dopravy. Ak si ľudia z Mládežníckej, THK a Internátnej budú musieť pri ceste do centra mesta platiť za prestup, väčšina z nich buď prejde do IAD alebo sa - pri dochádzkovej vzdialenosti cca 10 minút) jednoducho odoberú na najbližšiu zastávku trolejbusu. Prestup na hrane pri Európe by MOŽNO bol akceptovateľný jedine v prípade že by bol bezplatný - to by si ale vyžadovalo systém časových cestovných lístkov a predplatných mesačníkov, a tomu sa SAD ZV bráni ako čert krížu. Plus, interval na týchto linkách by v takom prípade musel byť o niečo hustejší, aby existovali prípoje k väčšiemu množstvu spojov na nosných linkách. Za súčasných tarifných podmienok budú obidve tieto linky voziť vzduch.
Inak súhlasím s tým, že doprava po nábreží je naddimenzovaná dopytu, ale opäť - pri systéme zo spoplatneným prestupom sú z pohľadu cestujúcich linky odvšadiaľ všade najlepším riešením. Keby sa Intergalaktická prestala tak úporne brániť zavedeniu prestupného systému (zvýhodnený prestup za prestupný systém nepovažujem), bolo by možné, aby odpadli linky 21, 22 a 26 (aspoň mimo špičky) a zladili sa cestovné poriadky trolejov a sásovských liniek, aby bol prestup efektívnejší. Podľa mňa je toto podstatne lepší spôsob, ale v BB je to za súčasných podmienok hrôzovlády Galaktickej asi utópia.
2. " je veľkým omylom názor, že čím viac budú trolejbusy jazdiť, tým to bude lacnejšie..." Bol by som vám veľmi vďačný, keby ste toto tvrdenie mohli niečím podložiť - najlepšie konkrétnymi číslami. Pretože všetci odborníci na dopravu aj odborná literatúra, ktorú som čítal hovorí presný opak.
3. Keďže sa vychvaľujete vašimi zakázkami v iných mestách, vedeli by ste pri najbližšej diskusii predložiť aj štatistiky, ako sa v týchto mestách vyvíjal počet pasažierov PO implementácií vašich návrhov do praxe? Ak boli naozaj vypracované tak profesionálne, ako tvrdíte, nepochybujem, že takéto referencie vám pri jednaní s "opozíciou" podstatne dodajú na vážnosti.
Nemôže si pomôcť, popis vašej metodológie síce vyzerá pekne, ale celý PDO mi pripadá ako predražený scenár do Transport Tycoonu. Na papieri to síce vyzerá efektne, ale v skutočnosti tí panáčikovia na zastávkach nepôjdu ochotne tam , kam im budete kázať. Tým skôr, keď už teraz má MHD v BB rating "appaling" ? . A to ešte neriešim také detaily ako že vďaka neznalosti miestnych podmiejok umiestňujete zastávky tam, kde nie sú (viz. Tajovského v smere od Fončordy k Ekonomickej univerzite)...