Reply on: kvorka #21166:
A vitaj !! Takže ako čítam čo píšeš tak preložené do reči obyčajného ne-medzi-riadkového čítajúceho substrátu by sa DMPBB mal poďakovať VÚC za tie prieťahy , ktoré boli vlastne v ich prospech, lebo by nebodaj spustili tie trolejbusy a tu zrazu ten kruhák to by im mohlo poškodiť ..takže nie kvôli nedodaniu "nejakých" podkladov..to z lásky !! TO FAKT sme prehliadli ?? Ktovie aké prieťahy sa objavia pri prestavbe objazdu, žeby boli na pláne nejaké historické vykopávky ?? /donesú zo zámku/..tie to zdržia úplne najdlhšie..možno mamuty.. ?
Schuhu
L25 má v úseku Starohorská, otoč. - Karpatská chrono 8 minút, v čase rannej špičke to pochopím. Predĺženie tejto chronometráže v rannej špičke zo 4 na 8 min. a následné zavedenie nástupu 2. dvermi už nemeškajú spoje cca 10 minút, ale často sa mi stane, že vodič ešte na Karpatskej musí čakať, pretože je tam predčasne, a to aj v čase rannej špičky... Toto je fajn, už horšie (a o tom chcem hovoriť) je fakt, že rovnaké chrono (8 min) je aj v poobednej špičke (kedy sú hlavné prepravné nároky v opačnom smere, t.j. do Sásovej), v sedle (t.j. aj v neskorých večerných hodinách) a aj počas víkendov. Pre porovnanie má L24 medzi uvedenými zastávkami chrono 5 min, a pritom s výnimkou rannej špičky je L24 ešte viac využívaná, a preto má aj väčšie prepravné nároky a tak aj väčší potenciál zdržania sa na zastávke v porovnaní s L25. Z toho dôvodu je zvykom, že spoj L25 s odchodom o x:30 zo Starohorskej odchádza cez víkend až o x:33, aby zbytočne nestál 5 minút na zastávke. Toto je ukážkový príklad toho, kde opäť chýbal zdravý rozum pri tvorení CP.