Reply on: adrive #21146:
to otváranie dverí sa volá dopytové otváranie dverí a je to vyborná vec. Poprvé preto, že sa menej opotrebovávajú pohony dverí. Podruhé že sa v zime menej vetrá a potretie, že vodič má istotu, že niekto vystupuje (lebo mu to signalizuje kontrolka).Tlačítka STOP v nových Karosách sa tiež dajú považovať za "dopyt", len s tým rozdielom, že dvere otvára vodič všetky sám. S týmto dopytom by teoreticky mohli byť všetky zastávky na výstup na znamenie...
Sú mestá, kde majú zastávky na znamenie dokonca iba v určenom čase (napr. iba večer alebo cez víkend).
Ale zase riešime, aké muškáty si dáme na balkón, zatiaľčo MHD sa nám zmieta v smrteľnom kŕči...
Danny
Zopar mojich reakcii: PIT: Nikde som nepisal o absurdnom dodrziavani zakona-pisal som to o CP. Ak ma pamat neklame, tak CP zatial za zakon vyhlasenie nie su. Alebo zeby sa uz boli zverejnovane v Zbierke zakonov?
Absurdnost je v tom, ze cele CP su debilne zostavene a ich dodrziavanie vytvara mnou popisovane zvratenosti.
Reakcia na niekoho ineho: zastavky na znamenie by nic nevyriesili. Kedze je mnoho takych zastavok, ktore su velmi frekventovane len v spicke a mimo nej tam prosto nik nenastupuje ani nevystupuje.
A po dalsie: moj udiv tento "ukaz" preto sposobil, lebo som sa s takymto niecim este NIKDY OPAKUJEM NIKDY nestretol (a to MHD pouzivam cca 18 rokov!) Inak povedane, ked je autobus takmer prazdny a nik na zastavke nestoji, vodic tam v drvivej vacsine nezastane. A uz toboz nie na kazdej prazdnej zastavke za sebou.
Pochvalit vodica treba podla mna za to, ze sa snazil o to, aby co najviac cestujucich mohlo dotycny spoj pouzit (kedze isiel presne).
Riesenim by podla mna bolo upravit /zrealnit/ casy v grafikone (a k tomu rozlisit spicky a sedla v oboch smeroch linky) a zaroven vsetky zastavky vyhlasit na znamenie. Avsak do zavedenia nastupu vsetkymi dverami a zlepsenia spoplatnovacieho systemu je to asi obtiazne.