Reply on: Danny #21140:
A používal si niekedy, s prepáčením, aj MHD v nejakých iných mestách? V civilizácii totiž býva zvykom na zastávkach, ktoré sú stále, zastavovať a pokiaľ voz nie je vybavený dopytovým otváraním dverí, tak aj otvárať dvere.


LUK
Tlačítka STOP v nových Karosách sa tiež dajú považovať za "dopyt", len s tým rozdielom, že dvere otvára vodič všetky sám. S týmto dopytom by teoreticky mohli byť všetky zastávky na výstup na znamenie...
Sú mestá, kde majú zastávky na znamenie dokonca iba v určenom čase (napr. iba večer alebo cez víkend).
Ale zase riešime, aké muškáty si dáme na balkón, zatiaľčo MHD sa nám zmieta v smrteľnom kŕči...