V prvom rade sa ospravedlňujem za veľké OT, ale chcem sa opýtať, ako by ste mi odporučili ísť do prahy: Mám v podstate na výber vlak a autobus, do Prahy pôjdem asi cez deň vlakom, ale naspäť rozmýšľam, či zvoliť vlak alebo autobus. Pôjdem v sobotu večer, teda prichádza do úvahy bus 21:00, alebo vlak 22:00 - lôžkový. A tu je kameň úrazu... neviete ako býva vyťažený? Aká je pravdepodobnosť, že by sa mi podarilo byť v kupé sám? Keby som si mohol vybrať spolucestujúceho ... ale to asi nejde
... A posledná vec čo ma trápi, je cena vlaku. Aspoň približne, koľko by to stálo?
Dík.
... A posledná vec čo ma trápi, je cena vlaku. Aspoň približne, koľko by to stálo?Dík.
mirkobb
Cestujícího ve varšavském metru srazilo auto
Zní to sice neuvěřitelně, ale skutečně se to stalo. Jednaosmdesátiletého cestujícího ve varšavském metru srazil v sobotu motorista, který nezvládl řízení svého vozu a vřítil se do vestibulu jedné stanice. Cestující byl s těžkými zraněnými převezen do nemocnice. "Je to první taková nehoda ve Varšavě. Auto vjelo prakticky až do stanice," řekl televizi TVN24 mluvčí metropolitní policie Mariusz Sokolowski.
Policie zjistila, že sedmadvacetiletý řidič nejspíše vinou příliš vysoké rychlosti dostal smyk a jeho vůz narazil do lucerny, od které se odrazil ke vchodu do vestibulu metra. Auto sjelo po schodech a na nastupišti srazilo pasažéra, který z metra právě vystupoval. Na rozdíl od cestujícího řidič vyvázl jen s leknutím.
(ČTK)