Reply on: Majkl #1981:
Teda musím jedným dychom dodať, že mám na mysli víkendové intervaly, lebo vtedy je možné s nimi voľnejšie operovať, lebo vozidlá poväčšine chodia poloprázdne. (Chcem povedať, že v zásade je jedno, či 53-ka chodí v 75´ alebo 90´ intervale - preto by bolo v týchto prípadoch vhodné využiť už spomenutý "násobkový" interval).
Vladimír
Najefektívnejšie využívanie vozidiel... Hmmmm... Stále si myslím, že radšej interval polhodinový aj za cenu dvojminútového prestoja ako interval 28 minút. To, že BBDS rieši prestávky vyplývajúce zo ZP lokálnym predĺžením intervalu z 30 na 40 min. je spôsob riešenia problému podľa BBDS. Uisťujem Ťa, že naši prešovskí vodiči tiež čerpú prestávky, ale CP je spracovaný tak, že vo väčšine prípadov cestujúci - laik nemá šancu zistiť, kedy tá prestávka je, pretože nemá žiaden vplyv na CP.