Reply on: expresbb #14131:
Este raz k tým lístkom. Problém ani nie je u vodiča, ktorý lístok trhá a podáva. Veď sám cestúvam ráno linkou č.42 v dĺžke trasy 7km a to všetko stihne prejsť za 20 minút. Títo spolucestujúci na 80% vyžívajú čipové karty.Ale linkou č.3 cestujú najmä študenti a pacienti. Asi nemajú dôvod čo by ich motivoval k zakúpeniu čipovej karty a k dopĺňaniu kreditu. Takže sa tu vyťahujú bankovky z pudelárov ktoré sú zahrabané kdesi v útrobách školských plecniakov alebo kabeliek a to priamo pred vodičom. Alebo sa dedkovi keď vykračuje do schodov rozsypú mince čo držal v hrsti. Potom ich hľadá a zbiera.
Ja si myslím že väčší rozdiel cien priamej platby a z karty by motivoval ľudí aby si ju zadovážili. Bolo by to síce šomrania, ale argument je jasný a treba o tom hovoriť aby to bolo každému jasné.

expresbb
Dnes som videl linku L90. Ráno a aj poobede v smere do mesta. Mala na bielom kancelárskom papieri napísané číslo 90 a to bolo prichytené na predné sklo. Pravdepodobne tlačené na ihličkovej tlačiarni. Bol, aspoň pre mňa problém ráno zo vzdialenosti 10 m rozlúštiť číslo. A nič viac, žiadna konečná a začiatočná zastávka. Len vpredu na prednom skle číslo linky. Bola to kĺbová Karosa z LM.
Taká malá otázočka. Včera som videl linku L51 a mala napísané na vozidle za predným sklom po NÁMESTIE SLOBODY. Ale pozeral som na zástavke Železničná stanica, mesto nebola žiadna zmienka o tom, že táto linka chodí niekedy len po NÁMESTIE SLOBODY. A ani na stránke “skvelého“ nového dopravcu táto informácia v cestovnom poriadku nie je.