Reply on: Majkl #1161:
Strucny popis tych zliav na CD je v prispevku #1034.
Myslim ze slovenske zeleznice by sa mali nad svojou tarifnou politikou vyrazne zamysliet.
Ich cielom je ale odradit vsetkych cestujucich, nasledne zrusit vsetky vlaky, lebo aj tak len generuju stratu.
Po takejto redukcii (na nulovy variant) a strata vyrovna mzdovym nakladom manazmentu.
Jediný drastický víkendový výkyv je asi nedeľa večer cez školský rok, prídu vlaky napratané študentami a trpí hlavne 34 a 1.
. A samozrejme vikend. 30 min interval, 2 x denne kvoli BP 40 min. Tiez nejake chronometraze.
Majkl
Včera som bol v Brne:
Cestovný lístok spiatočný stojí 520 Sk a 670 Sk na EC! (podotýkam, je to 130 km).
Pritom na tejto trati už jazdia len skoro samé ECečka.
Autobus stojí 150 Sk jednosmerne.
Takto chce železinca konkurovať???? Taká cena - za tie služby?
Nabudúce idem autobusom...
Inak všetkým žel. fandom odporúčam pozrieť si najnovšie zľavy, ktoré ČD na leto pripravili.