Nedá mi, aby som sa neposťažoval na IDIOTSKÉ železnice. Ja som vlakový fanda a nikdy nevynechám príležitosť ísť vlakom, ale čo je moc to je moc.
Včera som bol v Brne:
Cestovný lístok spiatočný stojí 520 Sk a 670 Sk na EC! (podotýkam, je to 130 km).
Pritom na tejto trati už jazdia len skoro samé ECečka.
Autobus stojí 150 Sk jednosmerne.
Takto chce železinca konkurovať???? Taká cena - za tie služby?
Nabudúce idem autobusom...
Inak všetkým žel. fandom odporúčam pozrieť si najnovšie zľavy, ktoré ČD na leto pripravili.
Včera som bol v Brne:
Cestovný lístok spiatočný stojí 520 Sk a 670 Sk na EC! (podotýkam, je to 130 km).
Pritom na tejto trati už jazdia len skoro samé ECečka.
Autobus stojí 150 Sk jednosmerne.
Takto chce železinca konkurovať???? Taká cena - za tie služby?
Nabudúce idem autobusom...
Inak všetkým žel. fandom odporúčam pozrieť si najnovšie zľavy, ktoré ČD na leto pripravili.
Jediný drastický víkendový výkyv je asi nedeľa večer cez školský rok, prídu vlaky napratané študentami a trpí hlavne 34 a 1.
. A samozrejme vikend. 30 min interval, 2 x denne kvoli BP 40 min. Tiez nejake chronometraze.
, casom hadam dojde aj na delitelnost. Pozri si taku 24 - iba 12, 15, 20 a 30 s vynimkou prechodov a vikendu. U tvorcov CP vidim pozitivnejsi nahlad na delitelne intervaly. Ale nie za kazdu cenu.
Petik
Na tu zrusenu 53 cez vikendy bude moja babka silene nadavat. Ako kompenzaciu pre dochodcov z Mladeznickej by aspon mohli nasadzovat na 24 nizkoplazne busy, ked uz musia na Usvite prestupovat. Pri tom intervale by na to tie 2 Citybusy mohli stacit.
Ale este mala kritika k vikendovym CP. Neviem ako v BB, ale vo vacsine miest byva cez vikend nerovnomerny dopyt po MHD. V sobotu doobeda sa chodi nakupovat, odchadza sa z mesta, v nedelu rano skoro vsetci spia, vecer sa uz ludia vracaju z vikendu, prichadzaju cezpolny.
Ak je tomu tak aj v BB, potom by mozno stalo za uvahu na trolejbusovych linkach toto: NE do 10:00 interval 60min a usporene vozidlo presunut na SO povedzme od 7:00 do 11-12:00 => int 20 min.