cez tieto odkazy to je lepšie, dá sa to aj priblížiť
http://www.imageworld.sk/images/u37n9bvuwblf3c24nbo.jpg
http://www.imageworld.sk/images/44vdv7aobu0aoss97r1.jpg
http://www.imageworld.sk/images/u37n9bvuwblf3c24nbo.jpg
http://www.imageworld.sk/images/44vdv7aobu0aoss97r1.jpg
veteran
Jeden príklad na to, ako sa mesto stará o dopravné koridory. Popradská ulica bola kedysi dávno postavená ako 1+1 s rezervou na ďalších 1+1, t.j. rezerva na ďalší jazdný pás. Stačí sa pozrieť, ako je postavená bytovka Borovicový háj. Nutná preložka potoka a aj to sa tam zrejme nijako rozumne nevojde chodník s ochranným zeleným pásom od cesty. Teda podľa mňa zabité seriózne riešenie cesty 2+2. V lokalitách Grot a Girbeš je rezerva na ďalšie stovky bytov, ale mesto zjavne kašle na budúce dopravné riešenie. Už keď nič iné, krajné pruhy na prípadnej 2+2 Popradskej mohli slúžiť ako BUS+TAXI pruhy, v križovatkách ako odbočovacie. Ale nie, mesto stavilo na rýchlokvasený "rozvoj", ktorý nás dobehne o niekoľko rokov.