Reply on: 110mat110 #81961:
Práve opačne. Zahusťovanie je lepšie - podľa urbanistov, keďže zvyšuje efektívnosť použitia MHD a funkcií mesta. Nová zástavba niekde ďaleko od súčasnej zástavby len zvyšuje nutkanie použiť IAD. Aj premiestňovanie pešo alebo na bicykli je pri primeranej hustote budov oveľa príjemnejšie a výhodnejšie.
veteran
Električka je vo výkrese dopravy k ÚPN-HSA nakreslená aj dnes, ale bez rešpektovania širších vzťahov. Proste len tak od oka, že do Východného mesta by trať mala viesť. Kade presne, to z výkresu nie je jasné, lebo sa nepozná budúca štruktúra jeho územia. Každopádne téma Východné mesto je zbytočná diskusia, nakoľko pri jeho kreslení do ÚPN sa samotní Drahovského kolegovia smiali, že odkiaľ tam chce zohnať ľudí, ktorí tam budú bývať. Košice ako 300-tisícové mesto je aj v strednodobom hľadisku totálna utópia a kým by sa tak vôbec niekedy stalo, prestriedajú sa minimálne 2 územné plány.